Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan működik a hagyatéki...

Hogyan működik a hagyatéki eljárás és az átíratás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Anyumnak és két testvérének van egy örökölt ingatlanjuk, amiből az anyu része 50% a másik két testvérének pedig a másik 50%.

Na már most, megegyeztünk egy pénzösszegben, hogy én kifizetem az ők részüket, tehát a felét, a másik felét ingyen kapom anyumtól, hogy maradjon nekem a lakás.

Az fog következni hogy meg kell csinálni a hagyatékot a nagyszülőkről, és majd az én nevemre íratni a lakást, de nem tudom pontosan hogy működik ez? Nem tudom mi az hogy hagyatékot csinálnak..vagy hogy onnan egyből lehetne-e az én nevemre íratni a lakást, vagy előbb az ők nevükre, aztán csak az enyémre?? minél egyszerűbben kellene, és minél olcsóbban, ha tudjatok légyszíves írjatok le hogy működik ez.



2013. ápr. 15. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A hagyatéki eljáráson (amit majd a közjegyző levélben közöl veletek, hogy mikor lesz) anyud ott rögtön lemondhat az örökségről a te javadra, persze az jó lenne, ha legalább arra az 50 %-ra haszonélvezeti jogot kérne saját részre.

Az ő testvérei tudomásom szerint nem mondhatnak le, majd ha a nevükre került földhivatalilag is, akkor eladhatják neked, tehát az a rész 2 lépéses lesz. Persze rá kell kérdezni, hogy jól tudom-e, nem vagyok jogász.


Hagyatéki eljárás: a tragédia bekövetkezését az önkormányzatnál jelenteni kell, nyomtatványt adnak, ki kell tölteni személyes adatokkal, hátrahagyott vagyon, bankbetét, esetleg a nevén szereplő bankhitel, vállalkozás ha volt, stb. stb. A jegyző kijelöli hogy a városban dolgozó közjegyzők közül kinek adja a ti ügyeteket, és majd ő intézi tovább a dolgokat.

2013. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az öröklés már meg volt régebben én úgy olvasom.Akkor ez nem hagyatéki hanem ajándékozási eljárás.
2013. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen nektek.
2013. ápr. 15. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!