Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingyen vállalhatok munkát?

Ingyen vállalhatok munkát?

Figyelt kérdés

Feladnék egy hírdetést, egyszerűbb weblapok(4-5 oldalas statikus) készítésére, hogy ingyen vállalom. 5-6 ilyet szeretnék csinálni, a célom ,hogy legyen élő referenciám a későbbiekre.

Ehhez mit szólna pl. a nav? Ha van egy ellenőrzés akár a cégnél akár nálam elhinnék, hogy márpedig tényleg nincs számla róla, mert valóban ingyen volt?



2013. ápr. 25. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem szabad.

Hozzám is jöhetnél dolgozni, 5-6 alkalom is szóba jöhet.

Disznóólat kellene takarítani, ebből is lenne élő referenciád a későbbiekre.

2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
miért nem csinálsz csak magadtól honlapot, fiktív cégnek? így rakhatnál bele érdekes 5leteket, kreatív megoldásokat, és mégjobb referencia lehetne
2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utolsó: mert sok helyen működő lapokat fogadnak el referenciaknént
2013. ápr. 25. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:
A NAV-ot az érdekli, hogy kerestél-e pénzt vele. Ha valakinek ingyen csinálsz valamit, kvázi önkéntesként, akkor nem.
2013. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de ennyi erővel minden fekete munkás mondhatná, hogy ingyen csinálta és kész.
2013. ápr. 25. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok.

A honlapkészítést, /meg mindenfajta számítógépen végezhető munkát/ én csak játéknak tartom. Nyugodtan mondhatod hogy ingyen csinálod. A honlapkészítés még csak meg sem terheli az agyat, semmi eredeti ötlet nincs benne, nem hiszem hogy pénzt ér.

Időtöltésnek jó, inkább ezzel foglalkozz mint sorozatokat nézz a TV-ben.

2013. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Koma, amit keversz az a munkaszerzodes es a vallalkozoi szerzodes. A munkavallalas nem lehet ingyenes, ezt kimondja a munka torvenykonyve. A vallalkozoi szerzodes lehet ingyenes, ilyenkor azt megbizasnak hivjak. A megbizas alapjan "vallalkozoi dijra" nem leszel jogosult, csak a koltsegeid megteritesere keletkezik igenyed.


A masik kerdes, amit feszegetsz a fekete munkaval kapcsolatban, az pedig nem kifejezetten jogi kerdes, hanem a bizonyitas problemaja, ami a te esetedben is felmerulhet. A kerdes az, hogy elhiszi-e a feketemunkasnak a biro, hogy heti 60 orat ingyen dolgozott a verebnek. Szoval mondani lehet sokmindent, a kerdes a vegen az, hogy a biro elhiszi-e.

2013. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A honlapkészítést, /meg mindenfajta számítógépen végezhető munkát/ én csak játéknak tartom."


énmeg ilyen alapon, a szántás-vetést, árokásást, meg mindenféle fizikai munkát sportnak, játéknak tartok.

Az árokásás közbe egy csomót lehet pihenni, mindig látok árokásókat árnyékban iszogatni meg dögleni, szerintem az nem is megerőltető.

Persze egészséges a testmozgás, jobb árkot ásni mint otthon dögleni.


(najó igazából nem: én tisztelek mindenféle munkát ami nem árt a többi embernek. mert nem vagyok beszűkült f*sz aki olyanról mond véleményt amihez nem ért, meg amit soha nem próbált csinálni megélhetésszerűen)

2013. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

adj fel hirdetest es ha a nav racsap akkor megcsinalod nekik ingyen nem kersz penzt igy szamlat sem kell adnod.

ingyen lehet dolgozni csak ritka aki igy akar :D

2013. ápr. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tesókám, dolgozz önkéntesként alapítványoknak, papíron össz egy hónapnyit évente, és az állam megkínál érte havi 22-vel egy évre. Hátránya, hogy amellett már tényleg csak feketén vállalhatsz, ha nem ígérnek sokat.
2013. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!