Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék a kollégiumi szobám...

Szeretnék a kollégiumi szobám falára feltenni egy vörös-zászlót melyen sarló kalapács van. Nem azért mert vérkommunista vagyok, csak pusztán dísznek. Ez járhat valami konkrét következménnyel?

Figyelt kérdés

Tiltott önkényuralmi jelképekről ezt találtam...

269/B. § (1)...

a) terjeszt;

b) nagy nyilvánosság előtt használ;

c) közszemlére tesz;

ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.


Ez beleesik vmely kategóriába?


2009. szept. 27. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen belesik.
2009. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak papíron büntetik, a gyakorlat viszont más.
2009. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Tudod te hány embert gyilkoltak meg ezen zászló alatt?


Szerintem a koleszvezetőd sem örülne neki.

2009. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagy Orbán Viktor plakátot raktam ki a koleszba amit az utcáról szereztem még 2006-ban mikor voltak a választások! :D Nem szedték le a falról,sőt! :D
2009. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sarló kalapácsos zászlót ki lehet tenni, mert nem betiltott önkényuralmi jelkép, a horogkereszttel ellentétben, viszont én legalább annyira nem tenném ki, mint a horogkeresztet!

Ha csak dísznek akarsz kitenni zászlót, akkor szerintem olyasmit tegyél ki, amivel nem bánthatsz meg senkit! magyar zászló címerrel?

2009. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!