Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig kell a gyerektartást/ro...

Meddig kell a gyerektartást/rokontartást fizetnem?

Figyelt kérdés
Most lett a fiam 18 éves. Nem velem él Még csak most végezi a 9 osztályt mert 0 évre járt és egyszer bukott.Velem két éve nem tartja a kapcsoltatott egyáltalán ha felhívom, hogy találkozunk e akkor az a válasz ő szabad idején diákmunkába dolgozik 8.-órában! Én jelenleg feleségemmel és hároméves kisfiammal élünk 140000.-Ft.-ból és ebből még lejön a 12.000.- gyerektartás! Tudok tenni valamit! Ők új motort tudnak venni meg autót mi meg nehezen fizetjük ki a rezsit is!

2013. ápr. 29. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérd készpénzben a fizetésed és abból adj a fiadnak amennyit gondolsz.
2013. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha elmúlt 18 éves és nem tarja veled a kapcsolatot és ezt bizonyítani is tudod akkor kérvényezheted a gyerektartás/rokontartás megszüntetését.
2013. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Két éve csak karácsonykor mikor az ajándékát elvittem akkor láttam. Az anyuka munkanélküli a másik gyermeke bántalmazása és testi sértése miatt. De fiamat ennek ellenére ott hagyták,most meg már azt sem tudom hogyan tanul semmit. Tudom, hogy dolgozik diákmunkában 8 órában anyuka meg otthon henyél! Illetve nem bizonyítható de feketén tudom, hogy dolgozik mert motort kocsit külföldi utat csak úgy nem tudna állni.
2013. ápr. 29. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Ebben az esetben pláne kérném a gyerektartás megszüntetését aztán kézbe adnám a gyereknek a lóvét, hátha úgy kevesebb jut a mutterjának.

2013. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkór még annyi a kérdésem, hogy keresetem 74.000Ft ennek a 20% 14.800. ezt osztom 2.-vel akkor kérhetem, hogy a rokontartás csökkenjen 7400.-ft re? ugyebár még középiskolás tanuló támogatnom kell még akkor is ha nem akar látni.
2013. ápr. 29. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!