Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokontartás ha a gyerek még...

Rokontartás ha a gyerek még középiskolás, de két éve nem láttam?

Figyelt kérdés

Tisztelt Válaszolók!



Még annyi lenne a kérdésem mert számomra nem teljesen egyértelmű, hogy fiam még középiskolás, de le van maradva vele mert 18.-éves lett és most végzi a ).osztályt! Így kérhetem e, hogy rokontartás címen fizessek és kötelezhetem e a gyerekem, hogy legalább félévente számoljon be a tanulmányairól. Ugyanis én csak fizetek de őt két éve nem láttam azt sem tudom, hogy tanul mert az anyja nem engedi a bizonyítványt bemutatni. Tudom, hogy míg középiskolás mindenképpen kell fizetnem de ő 21 éves koráig minimum az lesz és 2 éve dolgozik is. Diákmunkában hétvégén és pénteken 8 órában. Az anyja meg munkanélküli mert elítélték kiskorú testi sértéséjért és veszélyeztetéséjért! Tehát fiam tartja el.



#rokontarás
2013. ápr. 30. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

néhány dolgot nem értek


a munkanélküliség hogyan függ össze az elítéléssel ?

mire ítélték ?

börtönben van ?

a gyerek meg egyedül? vagy hogyan ?

a szülői felügyeleti joggal ki rendelkezik ?

láthatást neked nem állapítottak meg ?

2013. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bíróságon dolgozott! És miután büntetve lett kirakták! Ez egy 6 éves ügy. Két gyermek van a nagyobbikra lányomra állapították meg a büntetést ő hozzám került. A kisebbiknek nyolc napon belüli sérülést okozott az anyuka, az ö esetében nem találták bűnösnek és az anyával maradt a szakértői vélemény ellenére. És most a kisebbik lett 18.-éves és mióta két évvel ezelőtt mikor az anyuka munkanélküli lett a gyerektartást megállapították és azóta a fiamat nem látom csak ha elviszem neki a karácsonyi szülinapi ajándékot és rohan is vissza az anyához!

Ezt szeretném valahogy szabályoztatni, mert a gyerekemről nem tudok semmit csak úgy fizessek anyukának aki nem csinál semmit a gyerek meg dolgozik diákmunkába, hogy eltartsa az anyját! A nagylány most már 22 éves összeköltözött a barátjával.

2013. ápr. 30. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!