Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs TB-m és elüt egy...

Ha nincs TB-m és elüt egy motoros aki felhajt a járdára, akkor az ő kötelezője fedezi az orvosi költségeimet és jogosult leszek a sérülésből adódó későbbi ellátásra?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, TB mindenkinek magának kell fizetni.
2013. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
nem, a tb meg a kötelező az két teljesen külön dolog. ha nem fizetsz TB-t akkor állnod kell a kezelés költségeid asszem.
2013. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy a TB-t mindenki magának fizeti. Ha olyan sérülést szerzek ami mondjuk fizikoterápiát igényel, tehát nem elég a sürgősségi ellátás és a balesetben nem én voltam a hibás, akkor arra nem fogja kötelezni a bíróság a vétkest, hogy megtérítse?
2013. máj. 6. 13:58
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
Nem. Az, hogy nincs TB-d, a te hibád, nem az övé. Akkor is, ha a balesetet ő okozta.
2013. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

orvosi ellátás minden magyar állampolgárnak jár. Nincs olyan, hogy ha nem fizeted azaz nincs élő TB-d, akkor nem jár. Ilyen nincs. Mindent ugyanúgy megkapsz.


Annyi a bibi, hogy ugyanígy a TB fizetése se opcionális pont. Azt kötelezően kell fizetnie mindenkinek. Ha nincs munkahelyed aki fizesse, akkor vagy fizeted magad után, vagy ha nincs pénzed rá, akkor a munkaügy, vagy a polgármesteri hivatal fogja fizetni HA azt szabályosan kérvényezed.


Ha nem fizeted x ideig és nem is intézed el, hogy fizessék utánad, akkor be fogják rajtad hajtani utólag.


ennyi.


És akkor még a kérdéshez:

Ha elüt egy motoros, akkor tőle követelhetsz kártérítést amit úgy intéz el ahogy akar, abban az esetben ha megnyered a pert. Vannak ügyvédek, irodák, cégek, ahol ezt teljesen ingyen csinálják, úgymond sikerdíjas rendszerben, tehát ha nyernek, akkor abból fölözik le a részüket.

2013. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyjából egy hónapja nincs TB-m. Tehát ha a polgármesteri hivatalban kérvényezem, akkor ők fogják fizetni?
2013. máj. 6. 14:04
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

ha volt munkahelyed, akkor valszeg még él a passzív TB, asszem 1 vagy 3 hónap. nézz utána!


Amúgy igen, bemész a hivatalba, és megmondod, hogy a TB-t szeretnéd elintézni, hogy a hivatal fizesse utánad amíg nincs munkád.


Ki kell tölteni egy tonna űrlapot, illetve elzavarnak majd a munkaügyre, hogy vigyél nekik igazolást arról, hogy te onnan nem kapsz semmiféle támogatást.


Utána megkapod 1 évre a TB-t. Ha lejár, akkor ugyanígy kell meghosszabbítani.


Ha időközben találsz munkát, akkor írsz egy rövid kérvényt, hogy szüntessék meg a TB fizetést részükről, illetve mellékeled a munkaszerződésed fénymásolatát.


Azt még tudni kell, hogy vannak szabályok, ha a családon belül egy főre jutó összeg egy bizonyos határt meghalad, akkor nem vagy jogosult erre a támogatásra.


Ha elmúltál 18 éves, akkor anyád-apád nem a családod jogilag, ha egy házban is laktok, akkor se. Ezzel szemben ha van élettársad, akkor ő a családod része, ha bevallod, hogy ő létezik, akkor az ő keresete szerepet játszik az elbírálásban.


Jah, kell írni vagyonbevallást is asszem, ha van pl kocsid, ingatlanod, akkor az mind módosíthatja az eredményt.

2013. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 45 nap a passzív TB ezt már túlléptem szerintem. Ezesetben mit lehet tenni?
2013. máj. 6. 14:18
 9/12 A kérdező kommentje:
kb. február 20. óta nincs munkám
2013. máj. 6. 14:20
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

elintézed a hivatalban, hogy fizessék utánad.


ezután bemész a NAV-hoz, végigvársz 5 órát, és megtudakolod, hogy mennyivel vagy lemaradva és azt befizeted.

2013. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!