Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskolának joga van kötelező...

Iskolának joga van kötelező jelleggel pénzt szednie? Évi 1000 Ft

Figyelt kérdés

Állítólag iskolai cuccokra költik, meg fénymásolás, papír. De ezért eredetileg nem szedhetnek pénzt, ha ól tudom. Arról nem is beszélve, hogy iskolai programokban beszedik a pénzt, és aki nem vesz részt a programon, az is be kell adja.

Vagy aki beadja a teljes összeget, de csak egy részén vesz részt,(pl eü okok miatt nem megy fürdőbe, a 2000 Ft-os fürdő belépő ára is megy a közösbe, amiből az is ugyan annyit kap, aki fürdőbe volt)


2013. máj. 10. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
abból úgysem lehet meggazdagodni
2013. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy az iskola kevés lóvét kap eleve és a programokat neki kell kigazdálkodnia és apehes számlával elszámolnia Ft-ra pontosan, mert ha ilyen mint te feljelented igazolnia kell minden fillért. Az az 1000 Ft valóban csak a papírra megy el, évente ebből nem lehet meggazdagodni !


Ha nem tetszik válassz másik sulit

2013. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Te a szülő vagy, vagy a diák? Am nem lehet kötelezően pénzt beszedni, általában az ilyen az iskola alapítványába megy, de ezt nem árt ha beadod, nem halsz bele abba az ezer forintba. És csak az osztályfőnököknek okoznak a gondod azok, (az általában a leggazdagabb személyek) akik nem hajlandóak egy rongyos ezrest odadobni a közösbe.
2013. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Kérjél róla számlát.
2013. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Iskola szedi, csak ofőn keresztül. Igazából ami kiverte a biztit, hogy a fürdő belépő árát is ugyan úgy bekérik azoktól akik nem mennek. (több program volt egybe, így nem csak annyit kellett beadni, de az oké, amin részt veszek azt beadom, de az nem fair, hogy nekem is be kell fizetni, (az osztály fele ment csak, és mindenkitől beszedték) magyarán a mi pénzünket ofő éppúgy beadta a közösbe, mint ahogy a kimaradt pénz. (ez így volt megbeszélve, csak azt a fürdőbelépőt még a fürdőnél sem mondta, hogy nem adja vissza, akkor bementem volna. Magyarán én 2x annyit fizettem a közösbe, mint aki nem fürdőzött. Nem a pénz a lényeg, mert nem halok bele, csak valahogy nem épp olyan se az ofő, se az osztály, hogy csak úgy bedobjuk. Akkor vagy fizesse azt az árat vissza, vagy a többiektől kérjen be annyit. De adja azt vissza. Én mondtam neki, ő erre nekemesett, hogy közösségi program, stb. Akkor csináljon olyan programot, ami mindenkit érdekel, vagy akkor csináljon egy másikat, ahova azok mehetnek, akiket a fürdő nem érdekli. (vagy épp nem mehetnek, én pl klórallergiás vagyok, de ha nem túl klóros a víz akkor még bírom, ott pedig nem annyira, tehát bemehettem volna)
2013. máj. 10. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!