Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy ettől az évtől...

Igaz az, hogy ettől az évtől kezdve a tejérzékenységben szenvedők nem számítanak tartósan betegnek? És így támogatásban sem részesülnek már?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Megjegyzem, leszámítva a súlyos eseteket ez marhára nem is betegség, hanem pont, hogy természetes állapot, miközben az a különleges, hogy sokan felnőttként is emésztik a tejcukrot. Más emlősnél ilyen nincs.
2013. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tejallergiára vagy laktózintoleranciára gondolsz? Az allergia abnormális immunválasz ezért betegség, a laktózintolerancia nem betegség, hanem, ahogy az első válaszoló írja, természetes állapot.
2013. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A laktózérzékenységre gondoltam. Nyilván bizonyos szempontok szerint ez nem betegség, de azért aki ebben szenved, az tudja, hogy mivel jár. Szinte mindenben van laktóz, és mivel nekem más egyéb emésztőrendszeri betegségeim is vannak, nagyon komoly (és drága) diétát kell tartanom, plusz drága gyógyszereket kell vennem. Ezért volt eddig is szükséges ez a támogatás. Csak, hogy ez meglenne szüntetve eddig nem hallottam sehol, ma mondta az orvosom asszisztense. A doktor

úr még csak nem is tudott róla. De akkor ezek szerint igaz :(

2013. máj. 13. 22:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Én (2. válaszoló) is laktózérzékeny vagyok és semmi bajom nincs belőle. Nem fogyasztok naponta egy decinél több tejet, nem eszem friss sajtokat és kész. Kemény sajtok, joghurt rendben van, előbbiben fel van emésztve a laktóz, utóbbiban van laktáz (ami segít a laktóz lebontásában).


Ha neked betegségeid vannak a laktózérzékenység mellett, akkor szerintem azok miatt továbbra is kapnod kellene segítséget.

2013. máj. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valószínű neked gyengébb a laktózérzékenységed. Én semmilyen ételt nem ehetek, ami kis mennyiségben is tartalmaz laktózt. Még csipszet sem, semmit, mert rögtön rosszul leszek. Elég durván ráadásul.

Igen jó lenne kapni, mivel összetett betegségeim vannak. Meglátjuk még hogy döntenek ezzel kapcsolatban. Köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!