Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook alapján feljelentés!?

Janika89 kérdése:

Facebook alapján feljelentés!?

Figyelt kérdés
A mai napon egy nevezzük kisebbségi csoportnak, megvásároltak tőlünk egy autót amelyre pótlásként egy motort és egyezség alapján 50.000-ft-ot pótoltak! A nagy sürgés forgásba addig csűrték csavarták a dolgot míg az adásvételi megírásra került, az autót elvitték, de a pénzt nem adták ide! Egy intelligens levélben megkértem facebookon hogy amint lehet jöjjön el hozzánk és rendezze a tartozását, amire a válasza az volt hogy amint elolvasta levelemet törölte magát facebook-ról! Az autó törzskönyve nálunk van így azt nem kapták meg, de ez nem tudom érdekelné e őket.. bár ezt nem hinném! A történet pikantériája hogy az autót az "együtt a romákért egyesületre" vették.. Kérdem én mit lehet ilyenkor tenni? A rendőrség kiröhög egy ilyen esetben vagy van-e valami esély a pénz esetleges utólagos visszaszerzésére?
2013. máj. 23. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a rendőrségen kellett volna megkérdezned, mivel mindenképp lesz dolgod velük.


Egy tanács: cigánnyal sose üzletelj. Mindig azon vannak, hogy verjenek át.

2013. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezzel még kiegészíteném!



09:10

Ő:

na figyej kel a kocsi de szobostloig tudnánk talkozni meg a motorol nics meg a táskája enyi hogy ha kel akor megyunk

meg figyej már möszakia medig van

ot vagy

Ma


14:34

Én:

szia! Az 50.000 ft pótlást elfelejtettétek ideadni mi meg elkérni, ha jöttök az autó törzskönyvéért akkor hozzátok majd a pénzt is máskülönben nem tudjuk odaadni a törzskönyvét az autónak. Így meg nem tudtok ti sem járni majd az autóval! Köszi!

2013. máj. 23. 22:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e rá mód rendőrségen keresztül ezt intézni?! Illetve hogy hogy nyer bizonyítást az hogy ők nem fizették ki? Számomra egyértelmű ha valakivel kommunikációt folytat az ember és utána egy váratlan fordulat után törli magát a közösségi oldalról hogy azt miért tette, de ez vajon elegendő e a rendőrség számára!?
2013. máj. 23. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

te vagy a hibás, hogy voltál képes cigányokkal üzletelni? EZÉRT fognak kinevetni a rendőrségen. Amugy is, hogy ír ez az agyoniskolázott?


Mindenesetre remélem hogy elkapják ezeket a semmirekellőket, menj el a rendőrségre, baj nem lehet belőle.

2013. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
töröld az üzeneteket és jelentsd fel hogy ellopták az autót igazolod hogy a tiéd csak ne mond hogy eladtad hanem hogy ellopták találjki valami sztorit rá és viszakapod
2013. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezt mindenképp a rendőrségen kell elintézni, ők tudják megmondani, hogy mit kérnek be bizonyítékként. Te meg csak szedj össze minden iratot, aminek köze van az üzlethez. Vagy legalább egy ügyvédet kérdezz meg, ne a gyakori kérdéseken egy halom idegent.
2013. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetes hogy a rendőrségen kell intézni az iránt érdeklődöm van-e értelme vagy veszett fejsze nyele? Sajnos ez nem kívánság műsor ki kivel üzletel. A lényegre fókuszálva szeretnék válaszokat kapni a magyar mentalitással úgy kellett neked nem sokat érek! utolsónak köszönöm! Szerinted lehet ebből valami?
2013. máj. 23. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:
likeolom az 5letet
2013. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez ott lett elszúrva, hogy cigánnyal üzleteltél. De egyébként meg egyértelmű, hogy szólj a rendőröknek, olyan nincs, hogy "kiröhögnk" ez a dolguk, valamit csak kell csinálniuk, feljelentheted, hiszen nem fizette ki az autót, tehát ELLOPTA! Mondjuk az sztem már necces, hogy hogyan bizonyíthatod. Veszíteni valód már úgy sincs.
2013. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 logs ***** válasza:
egyébként: a Facebook szinte mindent eltárol, és bár lehet, hogy te töröltnek hiszed, de valószínűleg meglesz náluk. Persze a kérdés az, hogy kiadják-e magyar szerveknek (mert ugye a FB amerikai)
2013. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!