Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki ért a Joghoz az kérem...

Aki ért a Joghoz az kérem segítsen, egy ember élete múlik rajta!? ( Többi lent! )

Figyelt kérdés

Először is Egy barátomat elvittek 27 nap előzetesbe utána kiengedték. - Én szeretnék segíteni a családjának hogy minden jól menjen - Aztán jött az Első fokú tárgyalása ahol 5 év 6 hónapot kapott ebből 6 hónapot leült aztán másodfokon ismét kiengedték. Megint elejétől vették a tárgyalásokat és elvitték 5 évre. - ez majdnem 3 év alatt zajlott le -


DE most viszont kiderült hogy akik vádolták ők végig hazudtak van erre 2 tanú. - olyanokat mondtak hogy okos ember átvágott egy egész bíróságot míg hülye ember éppen csücsül stb stb. - ők azt hiszik hogy már vége a tárgyalásoknak ... hogy ez egy ilyen végítélet volt vagy hogy is kell mondani. de nem .


nos először is azt kérdezném hogy mi legyen az első lépés,mit tegyen a család. kihez kell ilyenkor fordulni. és hogy mivel is lehet őket vádolni ezért? mi ennek a " Hivatalos " megfogalmazása, hamis tanúzás vagy hamis vád? vagy mi? ohh... majd el felejtettem .. a vád Felfegyverkezve elkövetett rablás.


2013. máj. 31. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem ezt srácot már jogerősen elitélték 5év 3 hónapra.


Ilyenkor már csak perújrafelvételt lehet kérni. Be kell nyújtani az összes iratott. Különesen azokat amelyek azt bizonyítják, hogy jelentősen módosult a korábbi tényállás. Ha a bíróság úgy itéli meg elrendelheti a perújafevételt.

De jegyzem, hogy az nem elég indok perújrafelvételhez, hogy Józsi és Pisti nem mondott igazat. Ezt bizonyítani is kell. És az nem elég bizonyíték, hogy Karcsi állítja, hogy Józsi és Pisti hazudik.

2013. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jogerősen elítélték, semmit nem tehettek! Sajnos ilyen a magyar jog! Hol volt eddig a 2 tanú? És nyílván bizonyítékok is szóltak mellette, hogy a barátod rabolt, elvégre lecsukták! A 2 tanú nyomos bizonyítékkal rendelkezik a barátod igaza mellett?
2013. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nos... a két tanú azért nem volt eddig sehol mivel a vádló személy most magyarázott ilyen dolgokat hogy át verte a bíróságot, nem értek hozzá hogy jogerős -e az ítélet csak annyit tudok mondani hogy lesz majd még tárgyalása.
2013. máj. 31. 13:24
 4/7 A kérdező kommentje:
hogy ez mennyire nyomós azt pedig én nem tudom. hát ezt mondta nekik az ember aki vádat emelt. ők csak annyit tudnak tanúsítani hogy mit hallottak. "olyanokat mondtak hogy okos ember átvágott egy egész bíróságot míg hülye ember éppen csücsül stb stb." de amúgy ezt hogy nevezik? mármint hogy hamis tanúzás vagy hamis vád? rágalmazás? vagy mi?
2013. máj. 31. 13:27
 5/7 A kérdező kommentje:

bocsi hogy ilyen sokszor írok csak ma egy kicsit szétszórt vagyok. elfelejtettem megköszönni az eddigi válaszokat :)


Köszönöm!

2013. máj. 31. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Hamis vádnak nevezik, mert ők vádlók voltak, nem tanúk. Ezt elég komolyan büntetik, ha ez bebizonyosodik, de előre szólok, ez a bizonyíték nagyon kevés. Én is odamehetnék a bíróságra, hogy én ezt meg ezt hallottam, de senki nem fog nekem hinni! Még ha lenne hangfelvétel, de már azt sem nagyon veszik figyelembe...
2013. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. hangfelvétel kizárva... sajnos... először mikor kiengedték akkor pont egy hangfelvétel miatt történt. nah mind1. hát ez is valami. elmondom a családjának... még egyszer köszönöm hogy időt szántatok rám! hálás vagyok érte!
2013. jún. 2. 05:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!