Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon 17 éve élő...

Magyarországon 17 éve élő Román állampolgár elmehete munkanélküli segélyre? Munkaviszonya még nem volt mert eddig tanult: szakma, érettségi!

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2009. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól félek én is, hogy nem.
2009. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mért?
2009. okt. 7. 14:36
 4/11 A kérdező kommentje:

ugyértem h mit kéne tennem h igen?

ne értsetek félre nekem kb egy honapra kéne, h kiadják a tajkártyám, és ugy eltudok menni egy munkahelyre csak ahoz meg tajkártya kell!

2009. okt. 7. 14:37
 5/11 anonim ***** válasza:
HA nem volt munkaviszony, akkor NEM.
2009. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem fizettél eddig az államnak semmit. Se adót, se TB-t. Miért várhatnál el bármit?

Mi köze a TAJ kártyádnak a munkanélkülihez? Ha van munkaszerződésed váltsd ki a TAJ kártyát és kész.

2009. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz ,hogy taj kártya legyen,Magyar állampolgárnak kéne lenni.Az pedig hosszadalmas.
2009. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De taj kártya nélkül is lehet munkát vállalni.Az Apeh-nél lehetne érdeklódni ,és magad után fizetheted a havi 5800ft-ot,hogy jogosult legyél az ingyenes egészségügyi ellátásokra.
2009. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pályakezdő munkanélküli vagyok, és nekem se jár semmi, megszűnt a pályakezdők pénzügyi támogatása.
2009. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A logika egyszerű:


Csak abból a kalapból tudsz kivenni pénzt, amibe előzőleg beleraktál.

Munkanélküli ellátásra csak az jogosult, aki a megelőző 3 évben legalább 180nap bejelentett munkaviszonyt tud igazolni.


Ha van álláslehetőséged, akkor mint külföldit foglalkoztathat téged a cég. Ehhez igényelhetsz taj kártyát is.


Arra számíts, hogy ennek a procedúrának az átfutása cca 6 hét.

2009. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!