Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is alapműveltséghe...

Szerintetek is alapműveltséghez kellene kötni a választójogot?

Figyelt kérdés

A minap munka közben egy velem együtt dolgozó diák mesélt egy esetről, mikor egy fideszes rendezvényre (nem tudom már mikor és melyik) kimentek szórólapokat osztogatni, amire jó nagy betűkkel rá volt nyomva a "Szebb jövőt" szlogen. Erre odament hozzájuk valami nyugdíjas néni és megdicsérte őket, hogy milyen szép dolog hogy a Fidelitas(!) is képviselteti magát a rendezvényen.


Azt hiszem ez eléggé egyértelműen demonstrálja azt a szomorú tényt, hogy ma a választó polgárok túl nagy hányada úgy megy szavazni, hogy valójában fogalma sincs arról mi folyik körülötte, csupán a médiából, meg a sajtóból ömlő lósz@r alapján voksol. Nem beszélve azokról akik egy-egy választáskor néhány ezer forintért adják a kopogtatócédulájukat.


Kérdem én, általános választójog ide vagy oda, egy olyan ember aki a saját nevét nem tudja helyesen leírni, vagy arra sem tudna válaszolni ki a jelenlegi köztársasági elnök, miért szólhasson bele az államigazgatásba?


2013. jún. 7. 14:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Na akkor lenne csak tele a világsajtó azzal, hogy micsoda náci ország Magyarország, hátrányos megkülönböztetésben részesülnek a műveletlenek!
2013. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos nem lehet kérdező.


Mindenféle nemzetközi egyezmény korlátoz ebben , hogy ilyen mértékű módosításokat csináljunk.


Szerintem is helyesebb lenne ,valamiféle szűrő a választójogot illetően.

2013. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Azzal blamálnánk csak magunkat igazán!

Lenne vagy 10%-os a választási részvétel... :)


"odament hozzájuk valami nyugdíjas néni"

Egy részük még mindig azt hiszi, hogy kádár a miniszterelnök, aki meg véletlenül tudja hogy nem, az meg visszasírja. Fuck yeah!

2013. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

A mindennapos politika nem követésének köze nincs az általános műveltséghez. Az, hogy egy idős néni nem ismeri a Jobbik szlogenjét csak a párt tömegkommunikációját minősíti, nem őt.


Egyébként meg vigyáznék a helyedben ilyen ötletekkel, ha tényleg ez valósulna meg, akkor az általatok utált demokrata pártok kb. a mostani eredményeik háromszorosát érnék el, a Jobbik meg eltűnne a süllyesztőben :D Kérdezz meg akárkit, aki nem vesszentrianon pólóban sörözik a motoroskocsmában, mindig is a Jobbikról alakult ki az a közvélekedés, hogy statisztikailag tanulatlanabbak a szavazói, mint más pártoknál.

2013. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A Fidelitas a Fidesz ifjúsági társszervezete és mivel diákok osztogatták a szórólapokat a nő jogosan hihette azt, hogy a Fidelitastól vannak ott.
2013. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
#3-nak: Az még mindig jobb, mintha valaki (aki esetleg ismeri a betüket, de) Szálasit sirja vissza!
2013. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mióta tartozik az alapműveltséghez a pártok szlogenjének ismerete?


"csupán a médiából, meg a sajtóból ömlő lósz@r alapján voksol."


Mégis mi alapján voksoljon az átlag polgár?

(Amúgy ne adjon alapműveltségből leckét az, akinek a média és a sajtó két külön dolog)

2013. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"mindig is a Jobbikról alakult ki az a közvélekedés, hogy statisztikailag tanulatlanabbak a szavazói, mint más pártoknál"


A kulcsszó itt a "közvélekedés". És nem azt mondom hogy a tájékozatlanság és a műveletlenség közt túl szoros lenne az összefüggés. De azért gondolom te is belátod hogy egy tanult ember kevésbé sebezhető a tömegkommunikáció manipulatív hatásaival szemben, mint olyasvalaki, aki a nyolcadik osztályig se tudott eljutni.


Ami pedig az ideológia állásfoglalásomat illeti, attól próbáltam elvonatkoztatni, nem hiszem hogy a kérdés szempontjából releváns. Felőlem akár a KFKP-t is kormányra juttathatják, de - tekintve hogy egy választás kimenetele egyformán érint mindenkit, tehát engem is - azt elvárom hogy legyen mögötte meggyőződés is, ne pedig csak egy sikeres kampányhadjárat.

Nem hiszem hogy az álláspontom olyan nagyon irracionális lenne.

2013. jún. 7. 15:01
 9/21 A kérdező kommentje:

"Amúgy ne adjon alapműveltségből leckét az, akinek a média és a sajtó két külön dolog"


1. Nem adtam senkinek leckét, a véleményeteket kérdeztem. Azt hiszem a kérdésemből ez egyértelműen látszik, ha nehezedre esik értelmezni, kérj segítséget valakitől.

2. Ha nem tudod mi a különbség a média és a sajtó között akkor azt hiszem megköszönöm neked hogy demonstráltad a kérdésemben felvetett problémát.

2013. jún. 7. 15:12
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Statisztikailag tanulatlanabbak mi? Akkor gondolom az egyetemisták körében is azért jár az élen a Jobbik, ők is abszolút hülye náczikok, bunkók, igaz? Idióta. Ellenőrizd mit írsz.
2013. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!