Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak jogai olyan...

Miért vannak jogai olyan embereknek (? ), akik mások jogait valamilyen módon csorbítják?

Figyelt kérdés

Aki bizonyítottan előre megfontolt szándékkal elveszi mások értékeit vagy életét, azt miért illetik meg emberi jogok?

A kérdés adott, ne személyeskedjetek hogy mekkora náci vagyok meg ilyen hülyeségek, baloldali vagyok..



2013. jún. 15. 20:40
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

" Szóval mi fogja akkor garantálni, hogy nem kap fel egy kést az akciós pultról, és szúr vele háromszor torkon?"


Látod, semmi. Akkor mégis két megoldás jut eszembe:

1, halálbüntetés - amit már leszavaztunk

2, olyan kegyetlen börtönök ahol az elítélt kívánni fogja a halált és szabadulásra nem is gondolhat.

2013. jún. 16. 12:17
 22/29 tetro ***** válasza:
Mi lenne inkább, ha a csodás ötleteidet eggyel tovább gondolnád, mielőtt kiírod ide? :)
2013. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha megoldást írnál a problémára (hogyan lehetne minimálisra szorítani a bűnözést) minthogy a "rossz" ötleteimet fikáznád?
2013. jún. 16. 12:47
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan lehetne minimálisra szorítani a bűnözést"


Erre a megoldas nem a drakoi szigoru büntetesekben keresendo, hanem a büntetesek elkerülhetetlensegeben, magyarul a hatekonyabb bunüldözes a valasz, kiegeszitve a bunelköveto (re)szocializaciojaval. A remenytelen esetekben pedig az eletfogytig tarto izolacio a tarsadalomtol.

2013. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem képesek sokan felfogni, hogy a bűnözés visszaszorítására nem a büntetés mértéke van hatással, hanem a végrehajtás következetessége. Ha minden piti bűnözőt GARANTÁLTAN leültetnének egy hétre ha ellop 100ft-nyi értéket, nem lopna, mert nem éri meg. Ha viszont csak ritkán kapják el megéri kockáztatnia, és akkor már mindegy, hogy 10, 20 vagy 50 évre megy a sittre.
2013. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 rémuralom ***** válasza:
100%

"Akkor mit lehet csinálni azzal, hogy a bűnözést a lehető legkisebbre lehessen visszaszorítani?"


Először is meg kéne határozni, hogy mit értünk lehető legkevesebb alatt. A biztonság és a szabadság egymás alternatívái (a kettő együtt nem megy, az egyiket csak a másik rovására javíthatjuk), ezért felmerül az a kérdés, ami éppen most, az amerikai kémbotrány kapcsán megint előtérbe került: mennyi szabadságot vagyunk hajlandók feladni a biztonságért cserébe? Nem tudom, tanultál-e közgazdaságtant; ha igen, akkor képzelj el egy TLH-görbét, ahol az egyik jószág a szabadság, a másik a biztonság; ha nem, de kiváncsi vagy rá, írj rám privátban.

2013. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Nem tanultam közgazdaságtant, de rengeteget olvastam biztonsági szakemberek (döntéshozók, egységek vezetői, tanácsadók ) publikációit, könyveit és tudom mire gondolsz.

közel tökéletes közbiztonság csak közel teljes teljes kontroll alatt lehet és fordítva.

2013. jún. 16. 14:30
 28/29 rémuralom ***** válasza:
Persze, a két szélső helyzet egyértelmű, de a köztes állapotok az igazán lényegesek. A teljes szabadság tulajdonképpen az anarchia, ahol a közbiztonságot nullának tekinthetjük. Innen kis szigorítás (mondjuk állami erőszak-monopólium felállítása, minimalista büntetőtörvények) jelentős közbiztonság-javulást eredményez. Még egy kis szabadságkorlátozás (pl. több bűncselekmény büntetőjogi kategóriává tétele, szigorúbb büntetési tételek) még mindig jelentősen javíthatja a közbiztonságot, de már nem annyira, mint az első szigorítás. És így tovább, van egy fordulópont, ahol már több szabadságot veszítünk el, mint amennyi biztonságot nyerünk; így juthatunk el egészen addig, amíg már minimális javuláshoz is borzasztó szabadságkorlátozásokra van szükség. Na, kb. itt tartunk most. Tele van a világ térfigyelő kamerákkal, a titkosszolgálatok a Facebookon lógnak és a Google-keresőszavakat vizslatják - és az egész állítólagos célja, a terrorizmus megfékezése csak nem akar összejönni, csak-csak előfordulnak még mindig pokolgépes robbantások, öngyilkos iszlamista merénylők és Breivik-féle őrültek. Az évente egyszer-kétszer előforduló lövöldözős mészárlások segítségével az amerikai kormány lassan, de biztosan megnyeri a közvélemény támogatását a szabad fegyverviselést biztosító második alkotmánykiegészítés hatálytalanításához - miközben szó sem esik arról, hogy ilyen lövöldözések bizony Európában is vannak szép számmal, ahol szigorú feltételekhez van kötve a fegyverviselés.
2013. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes ez a kérdés, különösen, hogy mint baloldali beállítottságú tetted ezt fel.

Anno, engem leginkább a tévéből rádióból hallott, nem megfelelően megtorolt bűncselekmények sarkaltak arra, hogy jobb oldali beállítottságú legyek. Felháborított már akkor is, hogy a bűnelkövetők a képünkbe röhögnek, és a büntetéseknek nincs visszatartó ereje.

Mint tudjuk, Magyarországon ennek az állapotnak a legfőbb politikai előidézője a liberális oldal, akik vállvetve küzdöttek/küzdenek a bal oldallal továbbá is azért, hogy ez így is maradjon.

Neked ez baloldaliként nem tűnt még fel? Hogy kik hurcolták meg a vidéki bácsit, aki a saját kertjében egy elkerített belső kerítésbe áramot vezetett, hogy védje a kártevőktől az termelt kis zöldségeit a megélhetéséhez. Kiknek a pártját fogták ott a szoclibek és a kezükben lévő sajtó? Nem, nem az idős, becsületesen dolgozó bácsiét, hanem a cigánybűnözőkét, akik rá.b@s.ztak ostobaságukra és becstelen/parazita életmódjukra!

Ha neked is (ahogy nekem is) tényleg ilyen probléma a bűnözés illetve az, hogy a büntetési tételeknek nincs visszatartó ereje, akkor hogy a f€nébe vagy még mindig baloldali? Gondolod, hogy egyszer majd bevezetik a halálbüntetést, vagy akárcsak szigorítani is fognak? Tőlük várod ezt? Miért nem inkább akkor már a Jobbik, azok legalább a helyére raknák ezt a kérdést.


Volt valaki aki példának hozta fel Breiviket. Azért álljon már meg a menet, minden 10 millió bűnözőre jó ha jut egy ilyen, aki igazából nem is bűnöző a szónak abban az értelmében, hisz nem is törekszik semmiféle haszonszerzésre, ő egy nem normális politikai terrorista, akit egyébként a fél világ ünnepelne, ha nem fiatalokat lő halomra, hanem ugyanannak a politikai elitnek a színe-javát.

Egy átlagos bűnözőnek igenis visszatartó erő a megfelelő büntetés. Ne mondja nekem senki, hogyha valaki betör meg lop, aztán csak 2 évre bezárják egy olyan helyre, mint anno volt Recsk, és kilátásba helyezik, hogy a következő után már 10 évet kap, akkor az majd visszavágyik oda! Jó, lehet, hogy 10-ből egy, akin nem lehet segíteni, de a következő 10 évben, megint nem lenne vele baj, ha túl is éli, de a többi úgy megjuhászodik mint a kisangyal akár csak fél évtől is, és az életben nem fog többet olyat tenni, amiért majd oda visszakerülhet! Ezek a táborok működtek, csak épp nem a köztörvényes bűnözőket zárták oda, hanem teljesen ártatlan embereket, akiket a rendszer politikai megfontolásból ellenségnek ítélt!

2013. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!