Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2006-ban felvett 18 millió...

2006-ban felvett 18 millió hitel, mostanra 30 millió, de válni szeretnénk? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy családi kertes házunk, 4 szoba, 2 nappali, 2 wc, 2 terasz, dupla garázs, stb... Nincs szinezve, nincs kerítés!

Havi törlesztőt 83.000ft-al kezdtük, mostanra havi 225.000ft lett és még mindig 30 milliót kell vissza fizetni!

Férjemnek nincs semmi vagyona a házon kívül, nekem sincs!

Eladni nem szeretnénk, kifizetni a részeket nem tudja se ő, se én!

Nekem 8 millióm van a házban+6 év munka, neki 12 millió+ a hitel!

A hitel az Ő nevén van, de én vagyok a kezes!

Nem tudjuk szépen megbeszélni, Ő nem hagyja elúszni a házat, de félek attól,( hogy ha elmegyek nullával) hogyha nem tudja majd fizetni a hitelt, akkor az én kártyámról fog eltűnni ez az összeg!

A fizetésem 250.000ft, albérletben teljesen jól el tudnék lakni, a gond a hitellel van!


Mi lenne ebben az esetben a megoldás?

Nagyon fontos lenne!

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. jún. 18. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a te kártyádról fog eltűnni az összeg mivel te vagy a kezes.

Ha elmész nullával? Ahogy én látom a férjed többet fizetett a házba plusz még a hitelt is az ő nevére vettétek fel, de tényleg aranyos vagy hogy magadat félted.

2013. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az a probléma, hogy a bank szempontjából irreleváns, hogy ti házasok vagytok e vagy sem. te kezes vagy. ennyi.


Ennek semmi köze a házassághoz.

A bank attól viszi akitől tudja. Te pedig perelheted a férjedet max.


Váláskor a vagyont osztani kell a szabályok szerint. (ami házasság előtt keletkezett az nem közös, stb).


Az adósság tleg érdekes kérdés. Ha jól tudom, akkor azt is el kell osztani, ha a házasság alatt vettétek fel, viszont a bank szempontjából mint írtam, ez nem számít. Neki az fog fizetni aki tud. Ha a férjed nem, akkor a kezes, azaz te.


Utána követelheted a férjedtől, hogy fizesse meg neked az ő részét az adósságból.


ha nem tudtok megegyezni, akkor válóper aminek a vége gondolom az lesz, hogy a házat el kell adni, de ez csak ott derül ki. Ügyvéddel mindenképpen kell beszélni.

2013. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz ha eladnátok a házat az sem fedezné a sok kamatot.

Az meg nagyobb baj hogy válni akartok mer ezt csak ketten tudjátok megoldani.

2013. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor az az egyetlen megoldás, hogy el kell adni a házat?

És ha az egyik fél nem akarja, akkor is el lehet?

2013. jún. 18. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Van megoldás: magáncsőd.


[link]

2013. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy a magáncsőd nekem miért segítene!?
2013. jún. 18. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Linkelt hír címe: "Elkészült a magáncsőd tervezete"

Hol van még az elfogadástól, és a hatályba lépéstől?


Valószínűleg az ingatlan értéke nem fedezné a hitelt, így pedig csak adósságban maradnátok lakás nélkül. Ha házasság után lett felvéve, akkor a tartozás közös. Így nem tudsz nullával elmenni!

Amúgy szerinted mennyit érhet az egész?


"És ha az egyik fél nem akarja, akkor is el lehet?"

El lehet árvereztetni, de nyilván árun alul, +perköltség, végrehajtás költsége...

2013. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magáncsőd lényege pont az, hogy ha több a tartozásod, mint az összes vagyonod, akkor amennyit tudsz kifizetsz, semmid nem marad, de a hitel maradékát is elengedik. A cégeknél már régóta így működik a csődintézménye. Aztán utána lehet tiszta lappal indulni.
2013. jún. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ebben, a mostani helyzetben a ház értékét 30-32 millióra becsülném!

Mellettünk az ugyan ekkora telket adják 12-ért, és a miénken áll egy könnyűszerkezetes 220m2-es ház!

De kinek van manapság ennyi pénze venni egy házat?

2013. jún. 20. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!