Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A büntetőjogi törvény megválto...

A büntetőjogi törvény megváltozott miszerint júliustól nem választható az elterelés!? (A kérdés lent mert túl sok karakter. )

Figyelt kérdés
De ha az én ügyem decemberben kezdődött (csekély mennyiségű kábítószer) és még mindig tart a nyomozás (elvileg augusztus 2-ig), áttolódóm tehát enyhítő körülmény lesz csak? Nem választhatom az elterelést?

2013. jún. 20. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Még választhatod, mert az elkövetés idején érvényben lévő törvény számít, hacsak nem kedvezőbb az új az elkövetőnek.
2013. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem értek hozzá hozzáteszem, de én másképp hallottam. Ha 2 éven belül már jártál hasonló cipőben, akkor nem választhatsz elterelést, illetve ha a 3. eseted ez, akkor pedig a 3 csapás vonatkozik. Vagyis 3. alkalommal már biztosan letöltendőt kapsz, hiába csekély mennyiség.
2013. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nem tettek említést a folyamatban lévő ügyekre, így én úgy gondolom ez rád is vonatkozhat. Mint például egy visszamenőleges törvény... De tudod, az ilyen dolgokban mindig a bírón múlik, itt például Fejérben a BTK-s bírók elég szemetek, itt biztos rosszabbul jársz... :)
2013. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az elterelés ezután is élni fog. Csak ha 2 éven belül már volt egy alkalommal, akkor nem lehet ismét kezdeményezni. Eddig a kábszeresek egyik elterelésből estek a másikba. Most ezt próbálja a törvény kiküszöbölni. Úgy tűnik hatásos lesz.


Aki függő az jár ezzel rosszul!!!!!!4

2013. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Végre egy jó törvény!!!
2013. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tisztelt 5. hozzászóló, szerintem nem jogos, hogy olyan embert aki nem ártott senkinek csak magának, bezárják olyan helyre ahol olyan emberek vannak, akik kizsákmányoltak, meggyilkoltak, megerőszakoltak stb.. ártatlan embereket.

2013. jún. 23. 04:13
 7/10 A kérdező kommentje:
U.i.: egyébként ez volt az első és utolsó eset.
2013. jún. 23. 04:17
 8/10 anonim ***** válasza:

"ki nem ártott senkinek csak magának, bezárják olyan helyre ahol olyan emberek vannak, akik kizsákmányoltak, meggyilkoltak, megerőszakoltak stb.."


Ha "csak" maguknak ártanának senkit nem érdekelne. De az ilyen eberek terjesztik a drogokat és szednek rá másokat a kipróbálásra.


Gondolom gyerekkeént az első szál cigid vagy korty alkoholod nem saját önszántadból történt, hanem láttad, hogy mások is ezt csinálják ezért próbáltad ki. Mindegyik drogos "csak" kíváncsiságból kipróbálta:--(

2013. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül díler valaki azért mert használja, sőt ha logikusan végig gondolod az nem éri meg neki, elfogyasztani a hasznot? Persze biztos akad függő drogdíler is, hogy meglegyen neki a napi vagy akármi, szerintem ráerőszakolni sem lehet senkire a kipróbálást, én pl egyedül önszántamból próbáltam ki.(Így utólag megbántam, mert veszélybe került a szabadságom, de hát saját kárán tanul az ember nem igaz?)

De aki szimplán függő, és nem árul, esetleg néha elszív egy cigit, börtönt érdemel? Komolyan így gondolod? Ezek szerint a "NAGY NYUGAT" elbutult akiket régen annyira követni akart drága szép hazánk, mert ők vannak a fejlődés útján? Már mindenki ráébredt (a visszamaradott országokon kívül), hogy a drog elleni "háború" semmi eredményt nem hozott, nem csökkent a fogyasztók száma stb, ők inkább legalizálták a marijuanat(az államoknak hatalmas bevétele származik belőle), egy két országban egy két szintetikus is belefér(fogyasztás!) nem zárják bűnözők közé a "betegeket" és megfogsz lepődni a CND(Az ENSZ Kábítószerügyi Bizottsága) már olyan dolgokról tárgyal, hogy a szintetikus kábítószerek is legálissá váljanak, hogy óvják a függőket, ők állítanák elő ezeket a bizonyos szereket, melyek kevésbé veszélyesek az egészségre(persze ez engem hidegen hagy, nem foglalkoztat a szintetika)

Itt a link, érdemes megnézni:

[link]

(javaslom ne csak elolvasd, hanem a videót is tekintsd meg)


Üdvözletem!

2013. jún. 25. 00:21
 10/10 anonim válasza:
Nincsen ezen a ponton semmi változás a törvényben ! az egyik ismerősömnek is ilyen ügye van és egy hónapka kezdte el az elterelést ! És nem is fogják ezt megváltoztatni, az ilyen kis ügyekkel nem szórakoznak, a fogyasztásnak mindig ez a vége. Lejárod és mész a dolgodra.
2014. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!