Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha repülőn utazok valahova és...

Ha repülőn utazok valahova és géprablók foglalják el a gépet akik megölnek pár embert hogy megmutassák ki az úr akkor ha én például önvédelemből megölnék egyet akkor azért engem elítélhetnek még ha ezzel megmentek 127 másik embert is?

Figyelt kérdés

2013. jún. 28. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelemért nem ítélnek el, ha arányos. Egy csúzlis kisgyereket például nyilván nem lőhetsz le géppisztollyal, de a kérdésben említett esetben aligha ítélnének el, sőt nemzeti hős lennél.
2013. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sanszos hogy kapsz valami komolyabb kitüntetést, pár államfő személyes gratulációját, és nemzeti hős lennél.
2013. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár hős nem akarok lenni csak hogy ebben az esetben ne én legyek a rosszfiú.
2013. jún. 28. 13:39
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Amilyen ma a jogrendszer, lehet hogy elítélnének a többi 127 életének veszélyeztetéséért.
2013. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez viszont igaz de ha a többi utas mellettem pártol?
2013. jún. 28. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Megölsz egyet a géprablók közül a többi nem vonul a sarokba Rubik-kockázni, tehát halott vagy.
2013. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt is tudom de nem eu volt a kérdés
2013. jún. 29. 16:52
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát mindenképpen rosszul járnék. Amúgy ez a kérdés a Szeptember 11 ről jutott eszembe.
2013. júl. 31. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!