Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mától ha megtámadnak nem kell...

Mától ha megtámadnak nem kell mérlegelnem a helyzetet és bármilyen eszközzel megvedhetem magam? Azért sem marasztalnak el ha esetleg meghal a támadó?

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
De, el fognak marasztalni, ha aránytalan a védekezés ereje a támadáshoz képest.
2013. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
semmi nem változott. ez eddig is igy volt. csak odébb tolták 2cm-ert hogy eltudják mondani tetek valamit
2013. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom mától kiterjesztették a jogos önvédelmet. Csak azt nem tudom ez pontosan mit takar. Korábban volt róla szó hogy ha csoportosan vagy felfegyverkezve vagy éjjel megtámadnak akkor bármilyen eszközzel megvedhetem magam. Arra lennék kíváncsi hogy ezt bevezették-e.
2013. júl. 1. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Magánterületen él ez a lehetőség, ha az élet kioltása forog fenn, a közterületen továbbra is arányos védekezés.
2013. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!