Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne, ha nem halálbüntetés...

Mi lenne, ha nem halálbüntetés lenne (már ahol van), hanem azokkal az emberekkel, akiket halálra ítéltek volna, kísérleteznének?

Figyelt kérdés
Gyógyszerek fejlesztése stb.
2013. júl. 7. 17:16
1 2
 1/19 anonim válasza:
40%

Én szerintem sokkal sokkal jobb lenne mint szegény állatokon kisérleteznének,csak az baj hogy az országoknak erre nincsen annyi esze hogy az ilyen szenny embereken kisérleteznének.

Én biztosan támogatnám ha lenne ilyen

2013. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Ez tényleg egy érdekes kérdés, mivel jelen állás szerint a kísérletek sértenék az emberi jogaikat, de végül is a halálbüntetés vagy akár már a börtönbüntetés is. Létezik a világon kényszergyógykezelés is.


Emellett halálbüntetést csak nagyon ritkán szabnak ki, annyi alany pedig nem lenne elég egy rendes kísérlethez.


Az biztos, hogy az orvostudomány profitálhatna ilyen kísérleti alanyokból, viszont az ellenőrizetlen szerek súlyos kínokat okozhatnak nekik, plusz bizonyos hatások ellenőrzéséhez meg kellene betegíteni őket.

2013. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%

Maximálisan támogatom a koncepciót.


Mindössze egy kitételt fűznék hozzá: csak és kizárólag olyan esetben adható át az elítélt a tudománynak, ahol valóban abszolút minden kétséget kizáróan és abszolút egyértelműen bizonyított a bűnösség. Ahol már csak a legcsekélyebb kétely vagy homály is fennáll, annak maradnak az "enyhébb", hagyományos dolgok, mint pl. életfogytiglan, stb.

2013. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá egyidejűleg felmentenénk Mengelét, sőt, akár Nobel díjat is adhatnánk neki posztumusz.
2013. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Dr Mengelét?


A mesterséges megtermékenyítés terén nagy eredményeket ért el ,főként az iker terhességek terén.


Az ő kutatási hasznosnak bizonyultak a mai mesterséges megtermékenyítés alapjaihoz.


Én nem támogatnám az embereken való kísérletezést.

2013. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Pro Patria ***** válasza:
42%

Nem lenne túl humánus. Más a halálbüntetés, és a szadizmus. Az előbbi még akár morálisan támogatható is, az utóbbi viszont nem.


Olyan pedig nincs, hogy 100%-os biztonsággal kimondott bűnösség. Voltak már meglepő esetek a történelemben.

2013. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 ConnectCare ***** válasza:
100%

Ez jó. Mellőznénk egy büntetést, mert az sérti az emberi jogokat és helyette bevezetnénk egy másikat, ami még inkább sérti az emberi jogokat.


A büntetés-végrehajtás nem az állami szadizmus intézménye, a lényege nem a bosszúállás, az elítélt kínzása, hanem ha lehetséges visszaterelése a társadalomba, amíg ez nem lehetséges elkülönítése illetve a társadalom egyéb tagjainak visszatartása a büntetéstől. Ezért nem lehet ilyen büntetéseket kitalálni.

2013. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Az nagyon durván sértené az emberek elidegeníthetetlen és alapvető jogait. Attól, hogy valakit elítélnek még ember és az alapvető emberi jogok megilletik. Ilyen nem fog előfordulni sehol sem legálisan!

Maximálisan elutasítom, ahogy a halálbüntetést is, de ez persze szubjektív.

2013. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Maximálisan elutasítom, ahogy a halálbüntetést is, de ez persze szubjektív."


Semmivel sem szubjektívebb. Ugyanúgy sérti az elítéltnek emberi minőségében az élethez való jogát.

2013. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon. Jogász vagyok ismerem a törvényeket. Az USA egyes államaiban viszont hatályban van a halálbüntetés és ott nem sérti az emberek alapvető jogait. Sokan gondolják azt itt Magyarországon is, hogy vissza kéne állítani a halálbüntetést, ezért írtam, hogy a véleményem ezzel kapcsolatban szubjektív. Mindenkinek van ugyanis véleménye.
2013. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!