Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok cigit vásárolni,...

Hogyan tudok cigit vásárolni, amikor velem van egy-két kiskorú gyermekem?

Figyelt kérdés

Most, amikor ovoda-iskola-szünet van, csak-csak megoldja a szülő, hogy a gyermekeket a bevásárlás időszakára nem viszi magával. De azért mégis: munka után majd rohan a gyerekért a bölcsibe-oviba, onnét mennek bevásárolni a vacsihoz, de még el kellene menni cigit is venni, és majd utána haza, hogy időben legyen vacsora is a családnak.

Hova teszi a szülő a gyermekét addig, amíg a cigit megveszi: törvény szerint be nem viheti a kiskorút, de kint sem fogja felügyelet nélkül hagyni. Az ajtót sem lehet törvény szerint nyitva-hagyni, hogy legalább szemmel tartsák bentről a gyerekeket!

Szóval hogyan is lesz ez a gyakorlatban?



2013. júl. 8. 08:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval hogyan is lesz ez a gyakorlatban?"

A felelősségteljes anyukák megtanulnak logikusan gondolkodni, és leszoknak a saját illetve a SAJÁT GYERMEKEIK egészségének indokolatlan, folyamatos károsításáról.

Ööö... Hmm. OK, lehet, hogy egy kissé túlbecsültem az emberiség átlagos értelmi színvonalát...

2013. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Ja! És hova kell tenni a 3 gyereket amíg heroinnal belőjük magunkat? Mi erre a törvény?
2013. júl. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Félre-értés ne essék! Személy szerint már egy éve, hogy leszoktam, másrészt nyugdíjasként már nemigazán szaladgálok apró gyermekekkel.

A feltett kérdés részemről elméleti jellegű, inkább a törvény végrehajtási módjára, a gyakorlatban felmerülő nehézségekre szeretném felhívni a figyelmet. Szerintem ott még nagyon sok gubanc fog felmerülni, akár fideszes, akár más pártnak a tagja, vagy szimpatizánsa is a dohányzó.

2013. júl. 8. 08:47
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem kell szerintem ezt elkomolytalankodni!

Tudjátok, hogy nagyon sok nő veszi meg férjének, szüleinek, egyéb rokonnak stb-stb a bevásárlással együtt a cigit is.

Csak komoly válaszokat várok!

2013. júl. 8. 08:51
 5/21 homo ludensz ***** válasza:
90%
Dohányzom és dohányoztam akkor is mikor több mint 40 évig dolgoztam sokadmagammal azért hogy valaki mindíg fent ülhessen és megmondja a frankót.Most ez a frankó mert jelenleg úgy vélik a fent kuporgók.Jön a következő az majd kijelőli hol és mennyit szarhatsz és akkor az lesz a frankó.
2013. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
Ez a kérdés komolytalan ...
2013. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Viszel pórázt és kikötöd őket a bolt elé.
2013. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

NEM felelőtlen az az anyuka, aki nem szokik le a dohányzásról.

De beviszi majd a gyereket. Ha valaki szól érte, akkor megkérdi tőle, hogy hova kellene tenni a gyereket?

2013. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Felelőtlen az a szülő, aki a gyerek előtt füstöl .. vagy a gyerek kárára inkább magára költi, azért hogy a saját életét veszélyeztesse ...

Az ilyen szülő biztos nem fog gondot csinálni abból, hogy van mellette 3 gyerek ...

2013. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

#8

#9


Itt most nem az a gond hogy cigizik vagy nem hanem az hogy ha be akar menni cigit venni és viszi a gyerekeket mert nem akarja őket az utcán hagyni akkor kizavarják. Konkrét példa volt ezekre. Csak ez azért egy álszent dolog ismét orbánék részéről mert az viszont nem baj hogy az általános iskola mellett közvetlenül van dohány bolt. Mert mi másért is telepítenek iskola mellé dohányboltot ha nem azért hogy a gyerekeknek terítsék a cuccot, főleg úgy hogy másik törvény szerint nem lehetne ott dohánybolt. Szóval ez megint csak egy nagy álszent idiótaság. Semmi több.

2013. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!