Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bejön a portámra és...

Ha valaki bejön a portámra és a kutyám által vagy általam súlyosan megsérül, annak milyen jogi következményei vannak rám nézve?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Ugyanazok, mintha bármely más etnikumhoz tartozó emberrel történik ugyanez: magyarral, svábbal, örménnyel, ruszinnal stb.

Mostanában változott egyébként a vonatkozó jogszabály, de nem ismerem pontosan. Annyit tudok, hogy a tulajdonosnak több joga van már megvédeni a saját életét és a tulajdonát. De gondolom, az arányos védekezés még mindig érvényes.

2013. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Svábok, örmények,ruszinok nem törnek be hozzám.
2013. júl. 12. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Soha nem tudhatod. Bár az "egyéb etnikum" megállapítása nem szokásos, pedig van 13, de az ország egyes részein inkább a cigányok, máshol pedig a "magyarok" szoktak több bűncselekményt elkövetni.


De látom, átrakták a kérdésedet a Politika kategóriába, majd itt nemsoká megmondják a "frankót" neked...

2013. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen jogi következményei.
2013. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van "harapós kutyára" utaló jelzés elhelyezve (ami kötelező lenne), akkor nem vagy büntethető emiatt.
2013. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Berta!


Tévedésben vagy. Az egész ország területén a legtöbb bűncselekményt a romák követik el. Ha ezt nem látod, vak vagy.


Tetszik vagy nem, de ez a valóság. A magyar alapvetően egy nyugodt, békés nép, amíg a romák erőszakosak és primitívek. Én is szeretném, hogy ez megcáfolódjon, de a romák keményen dolgoznak azért, hogy ők vezessék a bűnügyi statisztikát.

2013. júl. 13. 12:33
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, először is tisztázzunk valamit: eredetileg MIÉRT a Társadalomtudományok és bölcsészet kategóriában írtad ki a kérdésedet?

(Szerintem sem oda illik, így jogosan került át a Törvények, jog kategóriába.)


DE:

A Tudományok kategóriában nem annyira divat csak úgy köpködni a vakvilágba, egyéni tapasztalatokra hivatkozni, ezeket általánosítani, személyes véleményeket abszolút igazságként feltüntetni, mint itt. Legalábbis a "törzsközönség" köreiben, akik jellemzően _forrásokkal szoktuk alátámasztani_ a leírtakat.


Tehát ha csak veszekedni és cigányozni akarsz, abban én nem vagyok partner.


Ha normális párbeszédet akarsz, akkor a válaszom a kommentedre mondatonként, hogy lásd, miért felesleges az ilyen jellegű kommunikáció, mint amit te művelsz:


1. "Tévedésben vagy."

-> Nem én vagyok tévedésben, hanem te.

(Az ilyenekkel nem leszünk előrébb.)


2. "Az egész ország területén a legtöbb bűncselekményt a romák követik el."

-> Erről egy hivatalos statisztikát légy szíves mutatni.


3. "Ha ezt nem látod, vak vagy."

-> Ez nem "látás" kérdése. Erre megint mondhatom azt, hogy te vagy vak, mert nem a valós helyzetet látod.

(Ezzel sem jutunk előrébb.)


4. "Tetszik vagy nem, de ez a valóság."

-> Tetszik vagy nem, de NEM ez a valóság.

(A harmadik felesleges mondat.)


5. "A magyar alapvetően egy nyugodt, békés nép, amíg a romák erőszakosak és primitívek."

-> Ez egy hamis állítás. ÁLTALÁNOSÍTÁS mindkét nép esetében. És mint ilyen, a legkevésbé sem igaz mindenkire, de még csak a többségre sem.


Hasonlóan általánosító ítéletek szerint a magyar egy indulatos, makacs, erőszakos, primitív stb. nép; az olaszok hangosak, forrófejűek, maffiatagok stb. (a pasik meg jó szeretők... :D); az angolok hidegek, humortalanok, távolságtartóak stb.; és még sorolhatnám.


6. "Én is szeretném, hogy ez megcáfolódjon, de a romák keményen dolgoznak azért, hogy ők vezessék a bűnügyi statisztikát."

-> A jelenlegi állításodat kellene először is forrásokkal alátámasztani, addig nincs mit cáfolni.

2013. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!