Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Swingerclubbok legálisak?

Swingerclubbok legálisak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Azt nem tudom. De hogy gusztustalanok, az biztos.
2013. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen. Viszont én is undorítónak tartom.
2013. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
50%

Én kipróbálnám! Nem hinném hogy illegális! Mire fel?

Egy felnőtt ember azzal kefél akivel akar.

Mi köze lenne ehhez bárkinek?

2013. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lennének?
2013. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon, legalább két legalább korlátozottan cselekvőképes személy, azt csinál egymással, szexuális aktus címén, amihez csak kedvük szottyan. Csak annyi kikötés vagyon, hogy amíg nem nagykorú az egyik részvevő addig nem tárható közvetetten a nyilvánosság elé (felvételek), két felnőtt esetén meg a nyilvánosság előtt (közszeméremsértés). Bármi más belefér.


Ennek elítélése meg értelmezhetetlen, hisz törvényt nem sért (vagyis közvetlenül nem zavar senkit), valamint az összes résztvevő fél elégedett. A különböző társadalmi normákkal meg egy dolog, hogy ütközik például a swinger club, csak az a probléma, hogy a közerkölcs különböző gyakorlati és elvi okok miatt nem emelhető törvényi szintre.


Ami meg (a jelenlegi körülmények között) nem emelhető törvényi szintre, azt a jogalkotó meg nyugodtan figyelmen kívül hagyhatja.


Vagyis röviden teljesen legálisak az ilyen klubok és durva jogsértés lenne ezen betiltása, mert korlátozza egyes csoportok igencsak alapvető és elidegeníthetetlen jogait.

2013. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

"valamint az összes résztvevő fél elégedett"


Ezt erősen kétlem.

Egyszer egy itteni kérdésből egy ilyen klub honlapjára keveredtem; határozott felhívást tettek közé a programok mellett, miszerint kérik a résztvevőket, hogy megfürödve / az alapvető higiéniai szabályokat betartva jelenjenek meg... Már nem emlékszem pontosan a fogalmazásmódra, csak arra, hogy ledöbbentem. Az egy dolog, hogy én személy szerint undorítónak tartom az érzelemmentes szexet, így a partnercserét is; még ismerősök között is, nemhogy ismeretlenekkel, amit már egyenesen állatiasnak tartok.

De hogy a higiéniára külön figyelmeztetni kelljen az embereket, az már mindennek a teteje. Valószínűnek tartom, hogy volt ebből probléma, azért volt szükség a kiemelésre. Márpedig akkor nem lehettek elégedettek a résztvevők...


Az pedig egy dolog, hogy legális. Ha jól tudom, a prostitúció is az. De mindkettő lealacsonyítja az embert valamiféle ösztönlény szintjére.


Lehet ismét lepontozni.

2013. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze. A szórakozóhelyek legálisak. A swingerclubok is azok.
2013. júl. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

@Berta


Hihetetlen, mi? Nyilván még sosem láttál vécén kiírva olyanokat, hogy "Kérjük, húzzák le maguk után!" vagy "Kérjük, használják a vécékefét!" vagy színházban olyat, hogy "Kérjük, kapcsolják ki mobiltelefonjukat!"


Hogy ezeket mind kiírják, az már mindennek a teteje? Mit kell ilyeneken fennakadni? Éld az életed, és agyalj kevesebbet hülyeségeken.

2013. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

@ 8.:


Téged miért zavar, hogy én min akadok fenn?

Egyébként igen, mindazon, amiket felsoroltál, és a hasonlókon is.

Ugyanis normális esetben az alapvető higiéniai szabályokat már pici gyermekkortól kezdve tanulja az ember otthon, és tanítják az iskolákban is. Hogy mindezek hiányában vagy ellenére sok embernek minimális igénye sincs a tisztaságra, ezért nagykorú, cselekvőképes embereket figyelmeztetni kell ezek betartására, az igenis baj. És hogy sokan még így sem tartják be, azzal problémát okoznak másoknak is.

Ha te szeretsz pl. büdös, koszos vasúti és egyéb nyilvános wc-kbe járni, az a te magánügyed. De én (és sokan mások) hadd ne tapsikoljunk már, hogy milyen klassz állatias szinten ragadtak meg egyesek...

[link]

2013. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Berta Wooster:


Neked pici gyerekkorod óta ilyen nehéz a felfogásod, vagy a szüleid rontottak el?


Attól, mert bizonyos dolgok hozzátartoznak a mindennapi élethez, még fel lehet hívni rájuk a figyelmet. Te mindent mellre szívsz és azt hiszed, hogy személyesen neked szól? Nagyon szar lehet neked, igazán!

2013. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!