Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek a kötelessége helyreállí...

Kinek a kötelessége helyreállítani a kocsibeállómat ha csőtörés miatt a vízszolgáltató felbontja?

Figyelt kérdés
A törés kapun kívül, óra előtt történt. Ez már a második eset és először nekem kellett helyreállítanom a kocsibeállómat. Nem szeretném még egyszer

2013. júl. 17. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
A tiéd.
2013. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A vízszolgáltató kötelessége.

Mivel a csőtörés a vízóra előtt történt, tehát nem a te tulajdonodban, hanem az övékben, ezért ők kötelesek megszüntetni a hibát (csőcsere vagy javítás). Te mint az ingatlan tulajdonosa ezt köteles vagy tűrni. De az eredeti állapot visszaállítása nem a te feladatod és kötelességed, hanem a vízműé.


Ha nem hajlandóak megcsinálni, jelezd nekik írásban, hogy jogi útra fogod terelni az ügyet az előzővel együtt. Addig pedig nézz utána a vonatkozó jogszabálynak, akár ügyvédi segítséggel is. (Pl. a www.jogiforum.hu oldalon is kérhetsz tanácsot, ill. több ügyvéd is díjmentesen ad tanácsot a honlapján keresztül.)

Én nem tudom fejből a törvény- és a paragrafusszámokat, de pár évvel ezelőtt volt hasonló esetem, csak pont fordítva.

2013. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


Végül is nem kellett a kocsibeállót szét bombázni, csak a füves részt. Azt pedig elviselem. Legalább nem kell ott füvet vágnom egy darabig.

2013. júl. 19. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, akkor most megúsztad a macerát. :)

Reméljük, később sem lesz probléma. De ha mégis, akkor ne hagyd magad. :)

2013. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!