Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire legális szoftvereket...

Buffalorage kérdése:

Mennyire legális szoftvereket (játék/program/stb) újra eladni?

Figyelt kérdés
Internetes adás-vétel csere aukciós oldalban gondolkodom, de nem akarok semmilyen jogi bonyodalmat azért szeretném megtudni, hogy Magyarországon mi a helyzet ezzel kapcsolatban. A szoftvereket nem én venném meg hanem Vatera/Apród jellegű működésre gondoltam, szóval csak eladási teret adnék a felhasználóknak.

2013. júl. 17. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

sajnos ezt így nem lehet megmondani.

technikailag ugyanis nem veszed meg a programot, nem lesz a tied, hanem egy licencet, használati jogot vásárolsz, annak a feltételeivel együtt. ha az szerepel a licenceben, hogy nem adhatod tovább, akkor nem adhatod tovább.


de még ha tovább is adhatod, az élet akkor sem habos torta. egy fél éve én felhívtam az Autodesk-et, hogy cserélnénk a szoftvereket és milyen lehetőségek vannak. arra is rákérdeztem, hogy ha nem upgrade-t veszünk, hanem új programot, akkor megvehetem-e a cégtől a régit. (elég régi verziót használtunk az upgrade és az új árkülönbözete minimális volt) azt mondták nyugodtan, de az Autodesk nem fogja átregisztrálni a nevemre (csak ha upgrade-elem), azaz, ha kapok egy ellenőrzést, akkor első körben azt fogja mondani a céges adatbázis, hogy jogtalanul használom. illetve a támogatásra sem leszek jogosult.

2013. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első: Az EU nem olyan régen egyértelműen kimondta, hogy a szoftverek, amiket megveszel, azokat újra eladhatod-cserélheted, még akkor is, ha csak digitális. Vagyis a licenc eladható és átruházható.
2013. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Komplikato ***** válasza:

Benne van a szoftver liszencében. A legtöbb szoftverében konkrétan benne van, hogy SEM eladni, sem bérbe* adni NEM lehet. Már anno az Imperium Galactica-ban is benne volt. (Azon kevés szoftver egyike, amihez volt magyar liszenc szerződés szöveg.)

A szoftver nem eladó, nem lehet birtokolni, tilos a visszafejtése vagy megváltoztatása, stb. A szoftverhasználat jogát lehet csak megvenni. Legyen az OS, grafikai program, játék, bármi.

Kivétel ha olyan a liszenc amiben nem ezek vannak leírva.


*Újabban a bérbe adható szoftvereknek van külön piaca, ilyenek pl. az "internet kávézó" liszenc, főleg online játékokra.


Fent leírtak nem akadályoznak meg benne magánszemélyeket és akár ezzel foglalkozó cégeket, hogy a játékok cseréjét vagy újra eladását ne folytassák. ;)


Olyan szoftvernél meg ami a HW-hez köti magát telepítéskor érdekes lenne ha el lehetne adni és a következő "tulajdonosnak" még menne is.

2013. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nemtom mi lenne akkor, ha jönne a végrehajtó, de nem találna más lefoglalható vagyont, csak több 10 millió értékű szoftvert.


Vajon a liszencszerződés megvédene a lefoglalástól?

2013. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyira mintha a monitorrod adod ell . feltéve ha az eredeti cd ét , És nem accunthoz kőttőt mint a wow. ot már komplikáltabb .
2013. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!