Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi van? Családi pótlék.

Ilyenkor mi van? Családi pótlék.

Figyelt kérdés

Van egy lányom, aki albérletben él pesten, nagykorú, egyetemre járt, de fél éve kirúgták, és csak most tudtam meg, ezért eddig felvettem a 2 gyerek (mert van másik kiskorú is) után járó kedvezményes családi pótlékot, mert ilyenkor ha az egyik gyermek nagykorú már nem dupla jár, csak egy gyerek után jár a kedvezményes. kb 9-10 ezer Ft helyett 12 ezer volt így. Ilyenkor mi lesz? Mit csináljak?

Azt hiszem nekem kellett volna bejelenteni, hogy már nem jár, de én is csak ma tudtam meg :/



2013. júl. 18. 19:03
 1/5 A kérdező kommentje:

egy gyerek esetében kb 9000 Ft a családi pótlék, 2 gyerek esetében ez fejenként 12-12 ezer kb, ha az egyik elmúlik 18 de még iskolába jár akkor utána már nem jár a családi, de az első után még jár a kedvezményes, 12e ft és nem a sima 9 ezer.


Na most a kérdés az, hogyha én nem tudtam, hogy a gyerekem abbahagyta az iskolát, (mert nem mondta) és ez volt fél éve, akkor mi van? Mert ezt elméletileg nekem kell bejelenteni, hogy már nem jár, de én sem tudtam róla, csak most. :/

2013. júl. 18. 20:35
 2/5 A kérdező kommentje:
És így a havi 9 helyett továbbra is a 12 lett utalva holott fél éve a 9et kellett volna csak.
2013. júl. 18. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az illetékes hivataltól telefonon, hogy ilyen esetben, ha a nagyobbik gyerek tanulmányai befejeződtek - nem kell részletezni miért - milyen dokumentumokat kell vinned vagy hogyan kell bejelentened. Ha nem kérnek semmiféle igazolást arról, hogy mikor is fejezte be a gyerek a tanulást, csak neked kell azt valamilyen formában bejelentened, akkor tedd azt meg júliusi dátummal, hiszen neked most lett róla tudomásod és azonnal be is jelented.

Ha kérnek igazolást az iskolától, akkor viszont azon korábbi dátum lesz és valószínűleg az eddigi többletet visszakérik.

2013. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Én azon izgultam, hogy nem e lesz belőle bírósági ügy, de csak nem :)
2013. júl. 19. 06:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is be kell jelentened, de 9.000 ft-os családi pótlékról még nem hallottam. Nekem egy gyerek után 12.200 ft és nincs semmiféle kedvezmény, Én úgy tudom, hogy ennyi eleve az alap. Az egyetem és főiskola alatt nem is jár családi pótlék.

www.kormanyablak.gov.hu

itt nézz utána.

2013. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!