Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire jogos ez egy sértett...

Mennyire jogos ez egy sértett részéről? Tehetek-e ezért feljelentést ellene?

Figyelt kérdés

Elutaltam egy férfinek 50000 Ft-ot egy telefonért, de kiderült, hogy egy harmadik személy keze volt a dologban. A harmadik férfi ígérte nekem a telefont. Mikor a pénzt elutaltam, akkor ő úgy adta elő a sértettnek, mintha ő utalt volna egy tabletért. Megbeszéltek egy helyet és a sértett átadott neki egy tabletet. Pár nap után jelentkeztem a sértettnél, hogy hol a telefonom mire ő azt a választ adta, hogy már átadta személyesen egy nőnek, akit én küldtem az áruért, én meg csak lestem hogy mi a fenéről beszél ez. A helyzet, hogy én nem kaptam vissza a pénzem a sértettől pedig nagyon jól tudja, hogy nem a tabletjéért küldtem azt a pénzt, mert a közleményt kitöltöttem utaláskor és az összeg sem stimmelt. Azt is tudja, hogy nem nálam van a tabletje, de a pénzem ennek ellenére nem akarja visszaadni. Bíróságra vinné a dolgot, de az ítéletig (akár több év is lehet) ülne a pénzemen. Neki nincs pénzvesztesége, sőt 15000 Ft pluszban van.


Feljelentést fontolgatok ellene, ha szerdáig nem utalja vissza a pénzem. Nekem semmi közöm hozzá, hogy nem kért személyigazolványt mikor a csalónak átadta a tabletjét. Mivel nem küldi vissza a pénzem így bűncselekményt követ el. Szerintetek igazam van?


Csak komoly válaszokat kérnék, mert fontos dologról van szó!


2013. júl. 20. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Első körben nem őt kellene feljelenteni, hanem a "harmadik férfit". Ő ugyanis ezzel biztosan megvalósított csalást.
2013. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!