Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha látom, hogy valaki törvényt...

Ha látom, hogy valaki törvényt szeg, akkor felvehetem kamerával, hogy legyen rá bizonyíték? Mondjuk erdőbe ledob egy szemetes zsákot, kikerüli a sorompót stb.

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez igen öcsém, a kettő bűncselekmény aztán nagyon egálban van egymással...
2013. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés,hanem az,hogy maga a bűntény elkövetésének megörökítése szabályos-e közterületen vagy esetleg nem saját magánterületen,nem előre telepített kamerával.
2013. júl. 22. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen, szabályos.

Gondolom most azonnal kimész valami vasúti átkelőhelyhez és azt fogod lesni egész álló nap rejtett kamerával, hogy melyik mocskos bűnöző nem akarja megvárni a a sorompó leengedése után 10 perccel érkező vonatot, aztán szaladsz is feljelenteni a rendőrségen, hogy boldog legyen a napod.


Hát siess, mert megteheted. Jó spicliskedést, én megértem, hogy egyesek így élvezik az életet.

2013. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Lehetni lehet, de most komolyan nincs jobb dolgod?

Egész nap bekapcsolt kamerával fogsz állni a vasúti átjáró előtt kint a tűzőnapon hogy mindenki dilisnek nézzen?

Ha meg autóval mész mire bekapcsolod a telefonodon a kamerát, addigra már rég felszívódik az illető. meg most azért fogsz az erdőbe menni hogy lefilmezd ki mikor szemetel?

Azok sem hülyék legtöbben éjszaka szoktak menni, este naplemente után, ha nappal vannak akkor jól körbenéznek ki dobja el a kukás zsákot. Ha meg észrevesz akkor simán jól megverhet téged, szóval én inkább nem avatkoznék bele mások dolgába.

2013. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést,amire választ vártam,ha zavar a kérdés ,akkor nem kell rá válaszolni.Ennyi..

Talán te is az erdőbe dobod a szemeted?

2013. júl. 22. 09:44
 6/10 A kérdező kommentje:

Az,hogy mit csinálok a szabadidőmben az én dolgom,de itt ez egy elméleti kérdés volt.

Lehet vagy nem lehet? Milyen törvényi akadálya van? Melyik törvény teszi ezt lehetővé? Ugye itt jogi kérdéseket tehetek fel,tehát jogi értelemben várom a válaszokat is. Nehéz ezt tudomásul venni? Akkor ne írjon,akit ez zavar ?

2013. júl. 22. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" hogy melyik mocskos bűnöző nem akarja megvárni a a sorompó leengedése után 10 perccel érkező vonatot, aztán szaladsz is feljelenteni a rendőrségen, hogy boldog legyen a napod. "


Ne aggódj barátom, az ilyen kreténeket a rögtönítélő szokta elitélni, jellemzően halálra.

Az meg nyugtassa a buksid, hogy állomási sorompó is csak kivételes esetben lehet 10 percig leengedve, a többi pedig egyáltalán nem. 4-6 perc után zavarba mennek...


Akinek nem ér a saját és legfőképp utastársai élete 4-6 percet az megérdemli a sorsát.

2013. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy felveheted, de akkor minden egyes ügybe (amit rögzítesz)bele fogsz folyni ezáltal. Ne csodálkozz, ha majd 1-2 alkalommal még bűntársnak is nyílvánítanak!
2013. júl. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha éppen tettenérés közben vagy után rögzíted (az elkövetést se kell feltétlenül felvenni elég a tanúvallomás) az szabályos. Viszont nem rögzítheted 24/7 a közterületet várva, hogy bármi is történjék.
2013. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem.
2013. júl. 22. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!