Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi börtönt kaphat egy...

Mennyi börtönt kaphat egy rendőrgyilkos Magyarországon?

Figyelt kérdés

Poór Zoltánt már elítélték?Vagy a Hummeres gázolót?Mennyit kaptak?


Nem rég néztem a Szökevények c. amerikai dokumentum filmet és 7 elítélt megszökött és a szökés közben az egyik lelőtt egy rendőrt, majd ő később öngyilkos lett,ennek ellenére a 6 társát is halálra ítélték a rendőr meggyilkolásáért.

Míg Magyarországon megússzák egy 20-30 évvel?!Tudom,hogy ez nem Amerika, de szerintem ez édes kevés...


2013. júl. 27. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

Nem az határozza meg az ítéleteket, hogy szerinted mi az édes kevés. 20-30 év az ilyet elkövetőknek (általában középkorú, nehézsúlyú bűnözők) a hátralévő életük igen jelentős hányadát jelenti. Ha szerinted 30 év kevés gondolj bele abba, hogy hány éves vagy és mennyinek tűnt az eltelt idő a születésed óta.


Halálbüntetés az EU-ban nincs, ahogy a fejlett világban az USA-n kívül is csak nagyon kevés helyen, okkal. Nálunk a tényleges életfogyt a legkeményebb, de az azoknak jár, akik esetében jó eséllyel feltételezhető, hogy ha kiszabadulnának újra elkövetnék ezt vagy ilyen súlyú bűnt. A bedrogozott hummeres esetében ezt nehezen lehetne érvelni, így neki az életfogytiglan a maximum, ami az új BTK szerint egy 25-40 év közötti időszakot jelent, amiből 15 év biztosan letöltendő (feltételes szabadlábrahelyezés vs. feltételes szabadság).

2013. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

[link]


A tartalomjegyzékben a 8. és 9. pont írja a választ.

2013. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!