Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan törvény ami tiltaná...

Van olyan törvény ami tiltaná a bibliai teremtés oktatását a magyar állami iskolákban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 14:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
Nincsen ilyen jogszabály.
2013. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Értem szóval nincs rá törvény. Akkor szabadon lehet oktatni a teremtést is. És ha ez miatt az igazgató kirúgja a tanárt pedig joga volt oktatni a teremtést is? Akkor beperelhető az iskola? Mi ilyenkor a teendő?
2013. júl. 30. 18:37
 13/21 anonim ***** válasza:
21%

"Nem normális, aki ezt a xart beveszi, már bocs..."


cheeky_bugger, mondd, azért jól főznek ott, az elmegyógyintézetben? :-)

2013. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Mi ilyenkor a teendő?"


Menekülés a szülők elől.

2013. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha hittanórán oktatta ezt, akkor az iskola nem rúghatja ki. Viszont ha biológián, akkor eltért a tantervtől, ami már lehet ok.


Amúgy meg ha biológia órán az az elv szerint jársz el, hogy minden elméletet ismertetni akarsz a diákjaiddal, akkor tényleg minden mond el, és ne csak a keresztényt, hanem az összeset. És csak mint érdekesség, hogy ilyen elméletek is vannak. Az miatt tényleg nem rúghatják ki.

2013. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg ha biológia órán az az elv szerint jársz el, hogy minden elméletet ismertetni akarsz a diákjaiddal, akkor tényleg minden mond el, és ne csak a keresztényt, hanem az összeset. És csak mint érdekesség, hogy ilyen elméletek is vannak. "


Igen, ezzel egyetértek. Ezzel szerintem nincs is gond. De ha valaki nagyon ragaszkodik a bibliai teremtéstörténethez, akkor menjen egyházi suliba tanítani. Vagy fogadja el, hogy az állami suliban nem mindenki vevő erre és oda járnak más vallású/nem hívő családok gyerekei és őket is tiszteletben kellene tartani.

2013. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

"Igen, ezzel egyetértek. Ezzel szerintem nincs is gond. "


De van. Kettő is.

1. Az fajoknak és a biológiai diverzitás eredetére egyetlen természettudományos elmélet van. Ki lehet térni arra, hogy ezt az elméletet ki-ki a világnézete szerint interpretálhatja a természetfeletti szerepét benne, de a világ nem hatezer éves, az isteni közbeavatkozás pedig nem egy természettudományos kategória, mert nem vizsgálható.

2. Miért pont az evolúció? Miért pont a biológia? Térjenek ki minden órán minden szóba jöhető elméletre, nehogy valami kimaradjon. Történelemből oktassák a reptoidok szerepét a piramisok építésében, földrajzból említsék meg, hogy vannak, akik szerint a Föld lapos, nyelvtanórán ne maradjon ki a magyar nyelv szíriuszi eredete, kémiából tartsanak órát az aranycsinálásról békahájjal és pókfonállal stb stb.

2013. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

17: Ha figyelmesen elolvastad volna, hogy mivel értek egyet:


"És csak mint érdekesség, hogy ilyen elméletek is vannak."


Ott van, hogy érdekesség. Ez nem jelenti azt, hogy egyenértékűen kell a biológiával oktatni, csak meglehet említeni, mert az általános műveltséghez szerintem hozzá tartozik a vallások általános ismerete.

2013. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elolvastam, de az állításaim fenntartom. Érdekességként a reptoidokat is meg lehet említeni ezzel az erővel. A vallásnak természetesen helye van a hittan órán kívül is, része a történelemnek, a filozófiának és az irodalomnak, meg a zenének és a rajzórákon is előkerülhet.

De biológiaórán milyen kontextusban lenne helye?

2013. júl. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.


Miért ne kerülhetne elő egy kötetlenebb biológia órán? A tanév végén, vagy a legelején, amikor még lazábbak az órák. A tanárok nem robotok, hogy csak egy beprogramozott anyagot szavaljanak. Néha lehet beszélgetni órán belül is. És simán felmerülhet ez a téma. Ha egy diák rákérdez.

2013. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!