Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig érvényes a TB kártya...

Meddig érvényes a TB kártya ha valaki megszűnik regisztrált munkanélkülinek lenni?

Figyelt kérdés

Nem tudtam,hogy a kisköny aláíratására csak 8 napom van ha a napján nem tudom megtenni. Töröltek is a rendszerből.

Maga a munkaügyes kedves fiatal hölgy is elmondta,hogy nem ért egyet a rendszerrel,de ez van.

1, Miért van az,hogy 60 napot kell várni mire újra jelentkezhet az ember?

És addig? Ha nem talál munkát?



2013. aug. 8. 17:49
 1/9 Komplikato ***** válasza:
Ha nem fizeti helyetted az önkormányzat és fizetés hiányában te sem, akkor kb. semeddig. Aztán az jó kérdés van e türelmi idő? a végzős diákoknak adnak ugye jó pár hónapot ...
2013. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Míg világ a világ és még két nap. Ha egyszer kaptál egy TB kártyát, TAJ számot az az egész életed végig kíséri, függetlenül attól fizettél -e vagy sem.
2013. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Én se fizetem, ill. soha nem is fizettem, 2007 óta nem fizetem és csak levelek jönnek és végrehajtanak, de annak meg nincs eredménye. Mondjuk nem is jártam orvosnál, csak amikor jogosítványt hosszítottam, de azért fizetni kell amúgy is.


nem vesztesz sokat, úgyse tudnának meggyógyítani, inkább rontanak az egészségi állapotodon. Egyszer viszketett a végbélnyílásom, gondolom bélférges voltam, de elmúlt magától. Ezen kívül semmi bajom nem volt.

2013. aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
jaaa meg elmeorvoshoz szokott küldeni a bíróság, azt is kiszámlázzák, de nem fizetem be
2013. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kaptál eddig ellátást a munkaügyitől, akkor a tb-d sem volt rendezve. Tehát ha csak simán regisztrált voltál, akkor magad után kellett fizetni, kivéve, ha megigényelted az önkormányzattól.

Mivel most szankciósan töröltek, biztosan be kell jelentkezned a NAV-hoz, hogy fizesd magad után, mert az önkormányzat se fogja.


A 60 nap a szankcionálás azért, mert a megállapodást nem tartottad be. Ráadásul ezután az önkormányzattól sem igényelhetsz semmit 1 évig.

2013. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gondolom eddig az önkormányzat fizette utánam.

Akkor már a fogorvosom sem fog ellátni?

Egy szóval sem mondta senki és a levélben sem említették,hogy meddig vagyok biztosított,meddig jár még orvosi ellátás és,hogy a NAV-hoz kellene jelentkeznem?

És mikor? Valaki anyit mondott,hogy 45 napig még érvényes.

Ha bármi gáz van addig ellátnak az orvosk és nem kell fizetnem,de utána....

2013. aug. 21. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat csak akkor fizette eddig is, ha azt külön megigényelted náluk. Ha nem kaptál pénzbeli ellátást a munkaügyiről, és az önkormányzatnál sem jártál a Tb-d ügyében, akkor rég nincs biztosításod, és a NAV visszamenőleg, kamatostól fogja behajtani.

Ez nem azt jelenti, hogy nem látnak el: ha elmész az orvoshoz, ellátnak, csak figyelmeztetnek.


Tehát mihamarabb be kellene menned a NAV-hoz, és bejelentkezni...

2013. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és senkinek nem szól senki levélben, hogy mit tegyen... Ezt mindenkinek tudnia kell, vagy magától utána kell néznie.
2013. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem negyven évi munka, illetve járulékfizetés után, amikor a felmondási idő lejárt, kiléptetett a cég, egyik napról a másikra nem volt TB-m! Akkor derült ki, amikor elmentem orvoshoz, mennem kellett a Munkaügyi Központhoz, segélyre, igaz, csak másfél hónapra, mert a nyugdijamat már intézték. Kb. ennyire "igazságos" a rendszer. Legyél határontúli volt szovjet (kárpátaljai) nyugdijas, mindenhol ingyen fognak kezelni, mert az 1960-as években kötöttek egy ilyen szerződést! Noha az illető itt egy fillért se fizetett soha.
2013. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!