Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag nem bűncselekmény egy...

Krw kérdése:

Jogilag nem bűncselekmény egy rosszlanyok.hu tartalmú és célú oldal?

Figyelt kérdés
Szóval ez nem minősül prostitúció elősegítésének? Úgy tudom, hogy jogi szempontból ez ugyanolyan, mint az aprod.hu - a weboldal tulajdonosok nem tartoznak felelősséggel az oldalon feladott hirdetések tartalmáért - ez igaz?

2013. aug. 10. 11:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
30%
jogilag büntetendő a prostitúció..... mégis mindenhol virágzik....
2013. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Én is ezen gondolkoztam!


Szerintem nem lenne ennyi ilyen oldal, ha büntetnék.

2013. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na sikerült.


Akkor már válaszolok is.


A szolgáltatásokat hirdetni bűncselekmény. Ellenben ha azt burkoltan teszi valaki és nem ír árat akkor nem lehet megfogni. Hiszen ő nem buzdított téged semmire sem főleg nem pénzért.

2013. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Kezdeményezz népszavazást.
2013. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Wow! Köszönöm a gyors válaszokat. Ezek szerint, ha csak lehetőséget adsz a hirdetőnek, hogy megossza az elérhetőségeit és leírhatja milyen szolgáltatásokat nyújt, akkor te nem lehetsz felelős? Jól értelmeztem!?
2013. aug. 10. 12:20
 6/11 anonim válasza:
Egy aláírásod már legalább van
2013. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A krw minek a rövidítése?
2013. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rosszlanyok.hu hivatalosan szexpartner kereső. Csak a helyszínen, vagy a telefonon derül ki, hogy prostitúcióról van szó, így nem bűncselekmény.
2013. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen oldalak úgy működhetnek legálisan, hogy szexpartner keresőként működnek, tehát nem szexuális szolgáltató hirdetőfelületeként működnek, így teljesen legálisan megy a weboldal. A prostitúció önmagában nem illegális, a szolgáltatásnyújtást ugyanakkor csak magánterületen lehet folytatni, illetve a kijelölt türelmi zónákban. A szexpartner kereső a prostituáltak számára egy nagyon jó kiskapu a jogszabályban, ugyanis legálisan csak türelmi zónákban folytathatnának marketing tevékenységet a szolgálatuk érdemében, illetve magánterületen (lakásban); így a jogszabály a prostituáltaknak piaci szempontból nem igazán kedvez, ugyanis türelmi zóna Magyarországon nagyon kevés van, a magánterületen való "hirdetés" (bemegy a magánterületre és ott hirdeti, hogy "sz*pok-b*szok X Ft-ért") meg gyakorlatban szinte kivitelezhetetlen, és nem lenne célravezető, így viszont maradt nekik az interneten való "reklámozás". Nyílt sajtóban, illetve más felületen viszont nem hirdetheti a szolgáltatásait legálisan, ezért úgy oldják meg a megfelelő "portfólió" felépítését, hogy olyan embernek hirdeti meg magát a megfelelő felületeken, aki megfelelő szexpartnert keres magának. A szolgáltatásnyújtás ténye viszont csak a telefonos beszélgetés közben fog kiderülni, ez legális. Így a prostituált legálisan tudja növelni ügyfeleinek számát, ezzel együtt a bevételét is.
2013. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én úgy tudom, ahogy ezeket olvasgattam, h lakáson fogadják az ügyfeleket.. csak h h nem félnek h egyszer vmelyik betör hozzájuk.. nemtom:D
2013. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!