Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvosok pénzéhessége ellen...

Az orvosok pénzéhessége ellen nem lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a hálapénzekre...mert értem én hogy keveset keresnek, és több pénzt érdemelnének, de szerintem ha 500 ezret kapnának kézhez akkor is követelnék a hálapénzt.

Nekem két műtétem volt az elmúlt 1 évben, egyik orvosnak sem fizettem, az első úgy végezte el a munkáját,hogy mindenképpen sorra kerüljön még egy műtét.

Aztán ott is hagytam és egy másik orvossal végeztettem el azt a műtétet, neki sem fizettem, de ő legalább befejezte amit a másik elkezdett, de például a varratszedés az olyan is volt, húzta az időt, rángatta, húzogatta, és így tovább.

Mindezt azért mert nem adtam oda a fizetésem 1/3-át hálapénzként.(hogy elégedett is legyen)

Arra meg gondolni sem mertem,hogy perre megyek vele, mert még a gatyám is rámegy és az orvos nyeri meg.

Vagy egy ismerősöm esetét tudom felhozni, aki 30 ezret adott az orvosának, az pedig másnap elment szabadságra, és a helyettesítő orvos meg várta a hasonló összegű hálapénzt és mivel nem kapott ő is úgy végezte a munkáját.

Ez ellen semmit sem tesznek?Nem ellenőrzik ezeket?


2013. aug. 11. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Honnan tudta műtét közben, hogy te műtét után nem adsz hálapénzt?

Nem ez volt a baj az biztos, mivel egyik sem lát a jövőbe.

2013. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hm...az elsőnél talán tényleg nem ez volt az elsődleges probléma, de a másodiknál egészen biztos.

Továbbá az én esetemet félretéve ez a probléma fennáll.Például az ismerősöm esetében.

2013. aug. 11. 17:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam kórházban nem rég, egy kicsit savanyúbb arcot vágtak a dokik, mert tőlem nem kaptak hálapénzt, és az is biztos, hogy aki 20 ezrest tömködött a zsebébe, arra jobban odafigyeltek, de szerintem attól sem lesz semmi bajod, ha nem adsz nekik semmit. A kötelességét így is elvégzi, nem pénzéhesek egyáltalán, nyugodj meg. Ha a kőműveseknek ajánlanák fel ingyen sört az építési vállalkozók remélve, hogy jobb lesz a ház és gyorsabban elkészül akkor sem gondolná senki, hogy a kőművesek szomjasabbak, mint a többi ember. Egyszerűen a magyar emberekkel van a baj, amiért az egészségüket pénzen akarják megvenni (pedig mire odajut a dokihoz valszleg már késő). Erről nem az orvos tehet.
2013. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismerősöd meg hülye volt, hogy előre fizetett.
2013. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sérvműtétem volt. A sebészet főorvosa végezte a műtétet, sikeresen. Nem adtam neki semmit, a kontrollon mégis rendes volt velem.

Ők is tisztában vannak azzal, hogy nem mindenki tud adni nekik hálapénzt.

2013. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De lehet. Sohasem kell velük szóba állni.
2013. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom orvosfüggő. Van körzeti orvos rokonom, ő nem szívesen fogad el pénzt, amúgy is akkor akarnak adni neki, ha ténylegesen hálásak, és egyáltalán nem tesz különbséget betegek közt ilyen téren, mindenkit ugyanolyan korrektül ellát. Vannak, akiket jobban szeret és vannak, akiket ki nem állhat, de ez attól függ, hogy emberileg mennyire normálisak, de az ellátásukban nincs különbség.

Illetve voltam én is orvosnál aki az istennek sem akarta elfogadni (mondjuk nem ilyen műtétes téma).

2013. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyetlen kérdésem van:


Miért adtok nekik?

Ha soha senki nem adna nem várnák el. Ennyi. Ti szoktattátok rá őket.

2013. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ez egy kicsit bonyolultabb. Egy végletesen tönkretett rendszerben nagy a kontraszelekció. És nagy naivitás azt képzelni, hogy az orvos másféle ember. Nem, ott is vannak rendesek és tisztességtelenek, gondosak és trehányak, pénzéhesek és nem azok. Attól függ, ki kivel fut össze. A magánkórházban csak a komfort nagyobb, de lehet, hogy szakmailag gyengébb kezelést kapsz egy képzetlenebb orvostól. Nyugati gazdag országokban, a magánkórházakban sem kevesebb a műtéti fertőzés, mint nálunk átlagosan.

Ha a morál általában gyenge (nálunk nagyon gyenge), akkor az orvosok is ilyenek. Több közöttük a gazember.

2013. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
18%
Ez magyar szokás, külföldön ilyen nincs. Bár azért gondolj már bele, míg a legtöbb lázongó itt háborog, milyen rossz az élete, hogy az 1/3 fizetését oda kell adnia, mert segítettek rajta, addig az orvos, akit szidsz, az egész életét végig tanulja kő keményen reggeltől hajnalig, az orvosin egy félév 1 milla felett van még ebben az országban is, na most tanulj végig 12 félévet és akkor ott vagy, hogy szakosodhatsz, szóval plusz 4-et, azaz 16-ot, ha minden jól megy, ezt szorozd be 1 millióval, ugye jó részt fel kell ehhez venni diákhitelt, mert egy tanuló ezt nehezen finanszírozza családi segítséggel is, amit hosszú-hosszú évekig másokon segítve kell törleszteni, kamatostul, napi 19 órákat dolgoznia a hétnek mind a hét napján (te hányat dolgozol?), miközben valószínűleg a többség, akik háborognak, elvannak, mint a befőtt, egy rossz vidéki középiskola után feladták, lusták voltak küzdeni, elmentek a könnyebb utat választani, és nem hogy másokon nem segítenek, csak magukkal törődnek, a pénzüket szükségtelen vackokra költik, és azért dolgoznak, hogy önmaguknak tudjanak venni sok vackot... Én sosem háborogtam a hálapénzért, az egészségem mindent megér, és örültem, hogy tudnak rajtam segíteni, és nem maradok nyomorék.
2013. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!