Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkoboztunk egy 100Ft-os...

Elkoboztunk egy 100Ft-os érmével egy bevásárlókocsit, szórakozás céljából, ezért mit kaphatunk?

Figyelt kérdés
Tehát, két barátommal elvittünk a Penny parkolójából egy bevásárlókocsit, mivel szeretnénk vele legurulni lejtőkön és szórakozni. Ha esetleg a rendőrök rajtakapnak minket és megkérdezik, hogy honnan van és elmondjuk nekik, hogy loptuk, mit kaphatunk érte? (14 évesek vagyunk, csak szórakozni szeretnénk)

2013. aug. 11. 18:31
 1/10 tetro ***** válasza:
62%
minket egyszer elkaptak ilyennel. a tesco szerint egy ilyen kocsi érteke 100e Ft...
2013. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Bár kezdődne már a suli. :)
2013. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Azt nem tudom, de mi felborultunk :DD
2013. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

És mi lett a vége?

2013. aug. 11. 18:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Az árát kifizettetik veletek, plusz feljelenthetnek, mivel már büntethetőek vagytok. De ezt az áruház kamera felvétele is jól látja, hogy elvihettétek ha nem mentetek be előtte a boltba de ha vissza viszitek és nem okoztatok benne kárt akkor maximum jegyzőkönyv lehet belőle és elvan felejtve.

Én is a közeli Tesco-ból szoktam hazahozni a bevásárló kocsit, mivel 2 utcányira van de azért autóval odamenni nagy bevásárlásra, így mindig hazagurulok vele, kipakolok majd visszaviszem. Egyébként megbeszéltem az üzletvezetővel is mert volt hogy már szóvá tette a biztonsági őr aki épp kint cigizett és kérdezte hogy hová viszem, tehát nekem erről engedélyem, van de ha károsodás éri akkor meg kell térítenem az árát, ami nem tudom mennyibe fáj, de ha jól tudom több 10 ezer is.

2013. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most csak egy hülye kérdés, ha már sikerült ellopni, akkor minek kellene megmondani, hogy honnan van?
2013. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján, hogy mit kaphattok a hatóságoktól, ha az áruház megorrol rátok, de más kérdés, hogy az a bevásárlókocsi teljesen alkalmatlan arra, hogy egy lejtőn legurulj vele. Nem tudom bevásárlás közben volt-e már olyanod, hogy ki-ki fordul a kereke, vagy ilyesmi, de hajlamosak erre, nem kimondottan egy biztos szerkezet. A Jackassban lehet, hogy jól mutat, ahogy profi kaszkadőrök beverik a képüket, de ha ti elszálltok vele, lehet, nem lesz olyan vicces.


Ui.: #1: Egy profi, nagy méretű TESCO-s bevásárlókocsi tenderből kijön pár-tízezer forintból is, de az értékét a teljes rendszerrel (tároló, alkatrész, stb.) együtt szokták számítani, úgy nem túlzás a 100.000 forint.

2013. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező: mocskos, büdös,lopós cigány vagy!
2013. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tetro ***** válasza:
semmi nem lett belőle. akkor még csak bizonyos értékhatás felett számított volna bűncselekménynek, ez az lett volna. vissza kellett tolnunk a bevásárlóközpontba, a rendőrök meg autóval kísértek minket.
2013. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
próbáljátok ki aztán vigyétek vissza xd
2013. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!