Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető-e egy 39 éves pasi...

Büntethető-e egy 39 éves pasi és egy 15 éves lány közti szexuális kapcsolat? Lehetnek ennek következményei? Megbüntethetik a férfit abban az esetben ha a lány is benne van és akarja ezt az egészet? Normális válaszokat kérnék ne ilyeneket h pedofil.

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 21:59
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó! Eddig a te kommented bizonyult a leghasznosabbnak! Elég régóta érzek így iránta (2 év) de arról fogalmam sincs ő mit érezhet irántam,kölcsönösek -e az érzései?Vajon ő is ennyire szerethet engem? nem tudom eldönteni..
2013. aug. 12. 11:44
 22/28 anonim ***** válasza:

Jól értem-e, hogy a kedves közönség egy 15 éves lány egyelőre plátói és egyoldalú vonzódása miatt vizionál kiherélést?

Az, hogy ő mit érez, az már végképp nem jogi kérdés. De vigyázz magadra. Egy dolog, hogy a jog már azt mondja, hogy felelősen tudsz dönteni a nemi életedről. De ez felnőtt fejjel sem mindig könnyű. Nem tudom kiről van szó, de lehet neked is, neki is az a jobb, ha megmarad távolból rajongásnak még pár évig, aztán te is el tudod dönteni, akarod-e még.

2013. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
55%
Az angol történelem legnagyobb királynője, Tudor Erzsébet fejét is elcsavarta a mostohaanyja férje (Thomas Seymour), de az asszony rajtakapta őket. A lány akkor mindössze 14 éves volt, inkább még gyerek. Óriási botrány lett a vége, a pletykák szerint a lány terhes lett, de elvetélt, a férfit más miatt a saját bátyja végeztette ki. Szerencsétlen mostohaanyja belehalt a szülésbe. És Erzsébet egy életre megtanulta, hogy csak izgalmas kaland volt a férfinak, semmi más, noha ő beleszeretett. Soha többé nem gondolt férjhezmenésre, megmaradt "Szűz királynőnek". Erre gondolj: neki te "pipihús" vagy, kaland, semmi más, miközben odahaza van felesége vagy élettársa, akár néhány kisebb gyerek is.
2013. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Jogilag 0-14 éves korig gyereknek,14-18 éves korig pedig fiatal korúnak számít az ember!Szexelni 12 éves kortól "szabad", de csakis 12-14 év közöttiekkel.....14 év fölött közös beleegyezéssel akár még egy 100 évessel is elmehetsz, de ezek a törvények BETEG,PEDOFIL törvények!Elhiszem, hogy úgy érzed szereted, de higgy nekem ez csak fellángolás/szexuális vonzódás!Ez mellesleg a te részedről sem teljesen normális, már ne is haragudj:Ezt apakomplexusnak hívják, és bár nem betegség, de általában olyan lányoknál jelentkezik akiknek valamilyen "traumájuk" volt a közel vagy akár távoli múltban.....Azt javaslom gondold át a dolgokat, nehogy olyat tégy amit később felnőtt fejjel megbánnál! SOK SIKERT!


Még annyit hozzá teszek, hogyha az én 15 éves húgomnál bepróbálkozna egy 39 éves pasi, akkor a saját fas-zánál fogva lógatnám fel az illetőt :)

21/kan

2013. aug. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

jogilag jelenleg magyarországon nem büntetendő,

ha a nemi és érzelmi serdülésen túl vagy elviekben társadalmilag sem kellene elítélni,

de ez egyéni vélemény és társadalmilag nem ez az elfogadott.

ezért nagyon alaposan gondoljátok át hogy családi baráti környezetben ennek milyen következményi lennének,

és hogy később a korkülönbség mivel járhat ha évekig tart a kapcsolat.

személy szerint sok boldogságot kívánok csak az átgondolós részt vedd kérlek nagyon komolyan.

2013. aug. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Merovingii válasza:

Pár évet vársz , vagy pár évet ülsz !

16-tól beleegyezhet a csaj , de akkor a szülei feljelenthetnek !

Én nem kockáztatnék !

2013. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Komolyan, ebben az országban tényleg mindenki azt hiszi, hogy ért a joghoz. Amennyi hülyeség ide be lett posztolva...


Szóval, akkor jogilag ahogy a dolog áll:


Btk. 198. § (1) "Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Magyarán ha elmúltál 14, JOGILAG azt csináltok amit akartok.

Hogy ERKÖLCSILEG vagy LELKILEG helyes-e, az nagyon sok mindentől függ - a kapcsolat jellegétől, a személyiségtől stb.


Én azt tanácsolnám, hogy ha nagyon bele vagy esve, akkor épp ezért felejtsd el. Össze fog törni a kicsi szíved, ebből hosszú távú komoly kapcsolat nem lehet. Ha érdeklődik is irántad, a dolog természetéből fakadóan csak szexre vágyik majd egy friss fiatal tinilánnyal, 39 évesen nem fog párjául választani Téged...

Tudom hogy nehéz, nem irigyellek, de fiatal vagy és túl fogod élni. :)

2013. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Személy szerint nagyon furcsának tartom az ilyen kapcsolatot,akkor is,ha nem büntetendő.

Nehezen tudom elképzelni,hogy egy 39 éves férfi szellemi partnerként tud kezelni egy 15 éves lányt.Igazából szerintem biztos,hogy valamelyik vagy mindkét fél sérült valamilyen szinten,mert normál esetben nem nagyon tudom elképzelni,hogy belemennének ebbe a kapcsolatba.Főleg egy egészséges,ép gondolkodású,normális értékrenddel rendelkező 39 éves férfiról nem tudnám elképzelni,hogy akár szexuális kapcsolatot,akár tartós párkapcsolatot kialakít egy ilyen fiatal lánnyal...

Én biztos,hogy nagyon rosszul reagálnék,ha megtudnám,hogy a 15 éves lányomnak ilyen idős barátja van.

A Te szempontodból is sokkal egészségesebb lenne egy 17-19 éves fiú,aki korban közelebb áll Hozzád,aki tényleg a társad lehet...


Ennek ellenére tudok egy példát arra,hogy van,amikor az ilyen "furcsa" kapcsolatok tartósnak bizonyulnak: volt gimiben egy osztálytársam (elég zűrösek voltak z otthoni körülményei,a szülei elváltak,az apjával nem tartotta a kapcsolatot,az anyja pedig mindennel foglalkozott,csak a gyerekeivel nem) aki 15 évesen összejött egy 38 éves férfival.Mindenki nagyon megbotránkozott,fel volt háborodva minden ismerős.Őket nem nagyon érdekelte a dolog,sőt,a csaj kb. 1 év múlva "nem hivatalosan" oda is költözött a pasihoz (papír szerint nem lakott ott,de gyakorlatilag oda ment haza az iskolából és reggel onnan indult el). A csaj most 25 éves,a pasi 48. Azóta összeházasodtak,van 2 gyerekük,és kívülállóként úgy látom,hogy boldogok.

Szóval van,hogy nem csak futó kaland lesz egy ilyen kapcsolat,de mindenképpen egészségtelen,legalábbis szerintem.


25/L

2013. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!