Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikában közlekedhetek egy...

Amerikában közlekedhetek egy magyar rendszámú autóval?

Figyelt kérdés

Volt egy sorozat, az a címe,hogy Járőrszolgálat (Street Patrol) és arról szólt,hogy egy stáb a rendőr mindennapjait követte, és volt akit azért büntettek meg mert nem abban az államban szerezte a jogsiját annak ellenére,hogy 3 hónapja ott élt.

Ezt mondjuk hülyeségnek tartom, de ez tényleg így volt.

Itt merült fel bennem, hogy külföldiek nem is vezethetnek Amerikában?Vagy csak bizonyos államokban van ez így?

Ha valaki áthajtóztatná a kocsiját akkor amennyiben az autónak érvényes magyar papírjai vannak kedvére járhat vele abban az országban?


2013. aug. 12. 18:24
 1/7 Nosco ***** válasza:
100%
Szerintem nem a jogosítvánnyal volt gondjuk hanem a rendszámmal! Ott úgy működik a rendszer, hogy amelyik államban élsz/laksz annak az államnak a rendszámát kell használnod. De más államban nyugodtan vezethetsz vezettem én is kint gond nélkül mindent amire volt jogosítványom.
2013. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy én már láttam Magyarországon, Ausztriában és Nagy-Britanniában egyaránt amerikai autót amerikai rendszámmal és láttam orosz autót orosz rendszámmal szerintem a magyar rendszámmal is lehet vezetni az USA-ban.
2013. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi akadálya, de a nagykövetségen megmondják.
2013. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

"volt akit azért büntettek meg mert nem abban az államban szerezte a jogsiját annak ellenére,hogy 3 hónapja ott élt.

Ezt mondjuk hülyeségnek tartom, de ez tényleg így volt. "


Egészen biztos nem volt így. Vagy félreértettél valamit, vagy ez egy szivatós film volt.

2013. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ne hurrogjatok le a kerdezot, nem ertett felre semmit csak ti vagytok tajekozatlanok, de ez nem baj, csak akkor minek eroskodtok egy allitas mellett, mikor nem tudjatok biztosra?...


Ha elkoltozol egyik allambol egy masik allamba veglegesen (vagyis nemcsak ott elsz 2-3 hetet) akkor koteles vagy annak az allamnak a jogositvanyat es kocsi regisztraciojat elintezni x idon belul.


Ha a csavonak volt pl. arizonai jogositvanya (mert azt mar megcsinaltatta), de a kocsijat, amit athozott Californiabol meg nem "iratta at" arizonai rendszamosra, akkor jogosan jar a buntetes!


Ha a csavo a californiai rendszamu autojat californiai jogositvannyal vezeti az orszagon belul barhol, akkor nem jar erte bunti. De az ugy nem mukodik, hogy bejelentett lakcim egyik allamban, neveden levo kocsi regisztracio masikban.


Vagyis magyar rendszamos kocsit lehet magyar jogositvannyal vezetni, mint ahogy sok kanadai es mexicoi rendszamos auto is van, az mar mas kerdes hogy a gatyad ramenne a hajoztatasra :)

2013. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, ez: "ne hurrogjatok le a kerdezot, nem ertett felre semmit csak ti vagytok tajekozatlanok" nem mindenkinek szolt, csak tegnap 18:56-nak.
2013. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
;-Đ
2016. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!