Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 50 óra közösségi munka rám is...

50 óra közösségi munka rám is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Idén megyek tizedikbe akkor nekem is csinálnom kell? nekem ez nem tiszta
2013. aug. 15. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is most megyek 10.-be, nekem már tavaly meg volt 12 óra.
2013. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


csak ezért kérdezem mert ez meg arról szól ,hogy akik idén kezdenek

2013. aug. 15. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Rád is vonatkozik. Én most megyek 11.-be. (de mivel volt egy angol előkészítős évünk 10.-nek számít nekünk)
2013. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Vonatkozik persze. De csak úgy nem tudod elkezdeni, az iskolának és a fogadó helynek szerződést kell kötnie, és adnak egy személyre szóló naplót, abba kell beírni h hol hány óráig mit csináltál, és milyen "élményekkel" gazdagodtál. Enélkül nem adnak érettségit. Van egy idióta szabály arra is h max 3 órás részletekben csinálhatod. Oda, ahova én megyek, azt se tudják, mit kéne csináltatniuk velem, volt h a nagy közösségi "önkéntes" (kötelező) munkaként szórólapoznom kellett egy nyelviskolának. De persze "imádott" kormányunk ezt is "nagyon jól" kitalálta, ahogy a mindennapos tesit, amire nincs elég terem.
2013. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nekem eddig 3 óra van letudva ...azt se tudják,hogy hogy kéne csinálni,nincs is elég hely ahova mehetünk.... nekem ezt a tapasztalatos dolgot nem is mondták.. a mindennapos tesiről ne is beszéljünk ,mert szintén időpazarló.. komolyan mondom idegroncsot kapok kezektől. csak erre van időm egy erősebb gimi mellett,hogy 50 órákat dolgozgassak úgy ,hogy nincs is munka hely itthon. csodálatoskomolyan ....
2013. aug. 15. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, azért egy picit dezinfós vagy. (félreinformált)


Annak kell 50 óra közmunkát elvégeznie, aki 2014 után érettségizik.

Valóban, a közmunkát az iskolának kell megszerveznie (szerződés a munkaadóval).

A naplót (az én esetemben biztosan) az iskola vezeti.

Az élményekről nem kell írni (nekm legalábbis nem kell).


A 3 órás határ csak 16 éves kor alatt van. Után dolgozhatsz látástól vakulásig.


Mi a célja ennek? Hát, hogy érezd, hogy amit te ingyen kapsz oktatást, érettségit, azért nem árt ha teszel is valamit.


Mindennapos tesi: Ha jól meg lenne csinálva nem bánnám. De ahogy most van, szörnyű. (Nálunk van minden hónapban egy nap, amikor letudjuk a hiányzó órákat, mivel nem mindennap tudunk tesit tartani. Ez általában egy szombatunkba kerül.)


Hál'Istennek a rendszer hagy ilyen kiskapukat, így nem borzalmasak ezek a dolgok. Legfeljebb kellemetlenek.

A cél nemes, a megvalósítás szar. Remélem azért valami jó is kisül ezekből.

2013. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de hát én 2013ban fogok érettségizni,nem? jaj anyám nem megy ez ma nekem
2013. aug. 15. 22:00
 8/12 anonim ***** válasza:

2013-ban 10.-es leszel, nem?

Akkor hogy érettségiznél idén?


Haaaa?

2013. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 rémuralom ***** válasza:

"de hát én 2013ban fogok érettségizni,nem? jaj anyám nem megy ez ma nekem"


Nem, a 2013-ban érettségizők júliusban körmöt rágva várták az egyetemi ponthatárokat. Ők már túl vannak rajta. Te, ha minden igaz, '16-ban fogsz érettségizni, ill. ha nyelvi előkészítős vagy, akkor '17-ben, mindenesetre bőven '14 után. Így természetesen neked is kell "önkénteskedned".


Ha már a mindennapos tesi szóba került: ahová én jártam, ott egy baromi kicsi tornaterem volt. Heti két tesióránk volt, egyiken a lányok voltak a teremben, a másikon mi. Amelyik csoport éppen nem a teremben volt, az jó időben az udvaron rótta a köröket vagy játszott (tesitanár hangulatától függően), rossz időben pedig lépcsőzött. Mindezt úgy, hogy mindenkinek heti két tesiórája volt, gólyától végzősig. És most tessék elképzelni, hogy fog ez működni akkor, amikor már a végzősöknek is heti 5 lesz...

2013. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hopp, hopp! A cikkben 2016 január 1-je után érettségizőkről van szó.


Várj, utánanézek jobban.

2013. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!