Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Középiskolában lehet nálam...

Középiskolában lehet nálam önvédelmi eszköz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugyebár a törvény szerint lehet nálam kés vagy bicska ami max 8 cm pengehosszú. Meg azt hiszem max 20gr töltöanyagú gázspray. Még nem vagyok 18 éves tehát gázpisztoly nem lehet nálam. A kérdés az lenne, hogy utcán lehetnek nálam a fent leírtak de iskolába is? Vagy egyáltalán az iskola házirendje felülírhatja e a törvényt? Mert mondjuk iskolába vezető úton vagy visszafele ha megtámadnak nem árt ha van nálam egy gázspray de ha iskolába nem lehet akkor mi? Kint hagyom? 14/F előre is köszi!

2013. aug. 16. 01:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a suli házirendje fölülírja a törvényt, de ha ne fogsz menőzni vele, hogy nekem ilyenem, meg ilyenem van, hanem a táska mlyén lapul úgy, hogy csak te tudsz rőla nem jönnek rá, és nálad maradhat.
2013. aug. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz! Csak az kicsit furcsa, hogy amit elvileg minden embernek be kellene tartani (törvény) azt felülírja egy iskola házirendje. Természetesen nem menőznék vele csak jó lenne ha hazafele meg tudnám védeni magam mondjuk egy gázsprayvel akár ember ellen akár valami kutya ellen. Jah és nem használnám iskolában ha ott kötözködne valami gyerek. Jöhetnek még válaszok!
2013. aug. 16. 02:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A házirend felülírhatja a törvényt - amennyiben szigorúbb... Tehát azt nem írhatja elő, hogy lehet nálad akár szamurájkard is, de simán kitilthatja a késeket...


Ugyanúgy ahogy Olaszországban simán sétálhatsz trikóban és rövidgatyában az utcán, de ha bemész így egy templomba, akkor kizavarhatnak. Mint ahogy a saját lakásodban is megteheted, hogy utcai cipővel nem engedsz be senkit és megtiltod a dohányzást...


Kint ugyebár nem hagyhatod, de mivel a suli bejáratánál nincs motozás, a táskád sarkában elvan... Csak nagyon figyelj arra, hogy ne lássa meg senki, ne is beszélj róla senkinek, mert sosem tudod kinek mondja el, és visszaélnek az információval... Tehát még a legjobb haverodnak se említsd.

2013. aug. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A törvény megengedi a kutya tartást,de furcsa a házirend ezt nem engedi az iskolában.Akkor miért írja felül??
2013. aug. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Annyira örvendetes, hogy már kétnaponta jön kérdés erről, mindenki azt hiszi magáról, hogy ő Rambo.


Minek fegyverkeznél?


"Ha megtámadnak"? Akkor mi lesz?


Tanulj önvédelmet, küzdősportokat. Ahogy előttem írták nyilván el kell rendesen rejtened, és az nem a zsebeidet jelenti. Akkor ha megtámadnak szólsz majd a támadónak, hogy "Bocs, haver, várnál egy picit amíg a föcifüzet alól előveszem a gázspraymet? Köszi!"?


Már egyáltalán az nevetséges, hogy 14 évesen ilyen marhaságra gondolsz. A fél szellemi sérült ország fegyverkezni akar, aminek az lesz a vége, hogy mondjuk 100 esetből egyszer valaki meg is védi magát, a másik 99-ben meg mondjuk valaki feldühíti őket és viccből megveri viperával vagy lefújja sprayvel, mert hát tök jó, hogy épp kéznél volt.


Mint a nagy álomkép Amerikában, ahol 5 éves kisgyerekek lövöldözik le aput, anyut, apuci puskájával, mert elölfelejtette és nem vette meg neki a Hot Wheelst amit kért.


Ne ilyen hülyeségeken gondolkozz, hanem keress egy küzdősportszakosztályt a környékeden és kezdj el ott sportolni. Tae-kwan-do, karate, judo, meg a száz másik alfaj egyike biztos tetszeni fog, a fegyverkezést meg felejtsd el.

2013. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat! Utolsó; most ha tanulnék valami önvédelmet akkor kb öt év kéne, hogy használni tudjam és még akkor se biztos, hogy megvédem magam, persze gázsprayvel se biztos de nagyobb a valószínűsége. Meg ha jön valami c***ny késsel akkor kezdjek ott karaatézni vagy boxolni vagy fújjam le gázsprayvel azt fussak el? Én az utóbbira szavazok. Ez nem Ramboskodás csak szimplán épeszű gondolkodás. Az amerikaiakat meg hagyjuk mert ott a macska a mikróban pert is meg lehet nyerni.
2013. aug. 16. 10:21
 7/17 kovpet ***** válasza:
100%

Nem írhatja felül a törvényt. Ugyanis a törvény kimondja, hogy KÖZTERÜLETEN mi NEM lehet nálad.

Az iskola házirendjében az nem lehet benne, hogy a Blahán viselhetsz kardot. Illetve bele lehet írni, a papír elbírja, de az attól még nem lesz érvényes. :)


Az iskola területe nem közterület, így erre a tulajdonos (az önkormányzat illetve az állam) hozza meg a saját szabályait. Amik persze nem lehetnek szemben a Magyar Állam hatályos jogszabályaival, tehát nem tehetik pl kötelezővé a lőfegyverviselést, mert az egyébként a törvény által büntetendő, ha nincs rá engedélyed és 18 év alatt nyilván nem lehet.



#5: A fegyver egy eszköz, ami segít(het) megvédeni magad. Ha elítéled az eszközhasználatot, akkor legközelebb a 10-es kulcs meg a fogó helyett is a saját ujjaid használd majd. Sok szerencsét :)

2013. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
5 év? Hát ha 350kg vagy és mozogni se bírsz, akkor lehet, egyéb esetben bizonyos, célzottan önvédelmi sportoknál az 5 hónap is túlzás.
2013. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért az 5 hónap kicsit túlzás persze arra jobb mint semmi, hogy egy fegyvertelen ember ellen megvédjem magam de ha van nála egy kés akkor inkább használnék sprayt.
2013. aug. 16. 17:00
 10/17 anonim ***** válasza:

Pedig nem teljesen hülyeség önvédelmi sportokat tanulni. Pl. krav maga... én csak egy ideig jártam, de sok hasznosat tanultam. Nekik van késharc szeminárium is, persze nem leszel Rambo, de megtanítanak olyat, hogy hogyan hárítsd el a támadást, vagy van olyan támadás, aminek az eredménye az, hogy tuti megszúrnak, de nagyon nem mindegy, hogy az ütőered vagy a combod külső részén...

Ez már 1 év rendszeres edzés után is elsajátítható.


Arra is jó, hogy kitapasztalod a határaid. Sokan hősködnek, hogy majd így meg úgy lepofozom, mert az oviban is a földre nyomtam a Pistikét és elvettem a kislapátot, de amikor tényleg bunyóra kerül a sor, akkor látod, hogy mellé csapsz, nem vagy elég gyors, stb... Ha tisztában vagy azzal, hogy mit tudsz, mit nem, mekkora erőd van valójában, akkor jobban tudod, hogy mi az a helyzet amikor jobb a futás és mikor tudsz valamit tenni.


Az meg a legfontosabb szabály, hogy soha ne legyen nálad olyan eszköz, amit nem tudsz használni. Mert ha a támadónál nincs kés, te meg bénázol, akkor pillanatok alatt lehet kése.... Vagy nem tervezte használni az övét, de ha tőled előkerül, akkor ő is előkapja a nagyobb bökőt.

2013. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!