Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 12 éves megől egy...

Ha egy 12 éves megől egy embert, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
A törvény szerint 12 éves kortól már büntetendő az emberölés, de egy 12 éves gyerekkel mégis mit kezdenek? A gyilkosság az egyik legnagyobb bűnök közé tartozik, bedobják egy fiatalkorúak börtönébe, hogy felnöttként még őrültebb legyen, vagy mi?

2013. aug. 30. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Hát ha már most elkezded tervezni, az nagyon nem lesz enyhítő körülmény a bíróságon. Egyébként meg javító intézet, aztán majd 18 éves korodban meglátják.
2013. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Egy hét szobafogság. Se tv, se internet.
2013. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, hogy aggódsz értem, de megnyugtatlak, 12 évesen már nem leszek gyilkos :)

Azért kérdeztem, hogy a társadalom egyáltalán fel tudja dolgozni azt, hogy egy 12 éves megől valakit?

2013. aug. 30. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Javítóintézetet tudok elképzelni.
2013. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
akkor mi lesz? akkor anyád felpofoz és tv gép megvonás.
2013. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ilyet nem tud feldolgozni a társadalom. A gyilkosság még felnőtt esetében is MEGBOCSÁJTHATATLAN bűn. Persze vannak enyhítő körülmények, balesetek. De a szándékos, előre megfontolt gyilkosságra nincs bocsánat, szvsz.

A büntetésvégrehajtás meg egy vicc. Akárki akár mit mond. Aki "önhibáján kívül" kerül be, csak mert egyszer hülye volt abból egy barab sz*rt csinál aki meg odavaló az meg sokkal képzettebben jön ki...

2013. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

valószínűleg meghal az illető!

A gyilkost meg pszihiáterhez viszik

2013. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Halálbüntetés párti vagyok. Életkortól függetlenül. Aki öl, az egy állat. Jobban mondva rosszabb, mert egy állat ok nélkül nem gyilkol, csak az ember képes lealjasulni ilyen szintre.
2013. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Syrakusa ***** válasza:

8-as.....Akkor részben saját Magad is leírod ezzel a kijelentéseddel!

A halálbüntetéssel is megölöd az embertársad,azaz okot kreállsz a gyilkolásra.Ennyi erővel még a legelveteműltebb gyilkosnak is lehet ilyen vagy olyan oka...

Ne értsd félre,Én sem díjakat osztanék a gyilkosoknak de minden eggyes történetnek megvan az anatómiája amit külömböző szemszögekből vizsgálva másként látunk.

Sztem a halálbüntetés nem megfelelő,valamint büntetésnek sem nevezném.Inkább valami jó kis kényszermunkatábor az elvetmültebbeknek,gyermekgyilkosoknak,többszörös gyilkosoknak kenyéren és vizen éléssel amíg fel nem fordul,akkor legalább szenved és míg él legalább abban a rövidke időben is valami hasznosat csinál.....

2013. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazad van 9-es, úgy legyen! 8-as voltam!
2013. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!