Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopással vádoltak...

Bolti lopással vádoltak igazságtalanul. Pontos részlet alul. Tehetek- e valamit, hogy "kárpótlást" kapjak?

Figyelt kérdés

Egy boltban megvádoltak minket bolti lopással.

Úgy történt, hogy levettem a polcról egy 150 ft értékű tárgyat, majd később mégsem kellett és visszaraktam. Egy eladó látta ahogy kiceszem, de azt, hogy vissza azt nem, és ezt elmondta a biztonsági őrnek. Mikor kifizettük amit vettünk az őr a bejárati ajtónál várt. Lopásgátló berendezés egyáltalán nincs a boltban, de kamerával maximálisan fel van szerelve. Az őr betessékelt minket az irodájába, és ott mindent ki kellett pakolnunk. Míg odáig elvezetett minket ismerősök, eladók úgy néztek ránk, mint valami nagy tolvajokra. Mikor készlettem, tehát engem átnéztek elakartam menni, de a biztonsági őr arrogánsan rám szólt, hogy hova megyek, ne menjek sehova, akkor mehetek ha ő azt mondja. Majd amikor kész lettünk látták, hogy nem loptunk semmit, akkor még csak.bocsánatot sem kértek, és amikor jöttünk ki szintén úgy nézett ránk némely ember, mint valami nagy bűnözőkre.. Szerintem nem jól jártak , de nem tudom biztosan.. Nagyon szépen kérem, hogy csak az válaszoljon aki érr a jogokhoz. Köszönöm!


2013. szept. 13. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A helyzet az, hogy ti ott rosszul kezeltétek a helyzetet, ahogy az őr is. (általában rosszul kezelik)

Maximum az önérzeted sérülhetett, amiért ilyen meghurcolásban, vagy rosszalló tekintetekben volt részed. Amúgy szerintem ne foglalkozz vele. Jogilag van rá lehetőség, hogy emiatt pert indíts, de tökre felesleges. A jogi képviselőjük ugyanis azt fogja mondani, hogy senki sem kötelezett rá, hogy bemenj a boltba, ráadásul ha bementél, akkor erre számíthattál. A bolti dolgozó úgy látta, hogy valami hiányzik és megkérte a biztonsági őrt, akinek meg ez a feladata, hogy megakadályozza a lopásokat.

Akkor kellett volna szólnod, amikor rádszólt, hogy ne menj sehova. Megmondani az őrnek, hogy te önszántadból vagy itt, mivel nem talált nálad semmit ezért nincs joga veled így beszélni. A vásárlók könyvében ezt megjegyezhetted volna, de hogy ezért bármilyen anyagi kompenzációt kapj...Erre szinte semmi esély.

2013. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna semmit sem kipakolnotok, hanem csak akkor ha hivhattatok volna rendört mint hivatalos tanut. Persze jol rátok ijesztett volna akkor. De ha nem sz-rtatok volna be és hivtok rendört, tudtárok volna bizonyitani az igazatokat. Kárpotlás akkor sem járna.
2013. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kapálózhatsz, de az őr eljárása miatt semmi se jár neked. Ott cseszted el, hogy bementél az irodába. Ha nem loptál, soha ne menj be a smasszerral az irodába, ahol a saját térfelén játszhat, akárhogy is próbál megfosatni.
2013. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezen én is gondolkodtam, hogy érdemes-e jó nagy hangon megkérdezni, hogy én nem loptam, és azok előtt fog-e bocsánatot kérni, akik előtt bekísér ?


de akkor ott pakoljam ki a szatyromat, vagy vetkőzzek le ???


nem jó szitu ez sehogysem ...

2013. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező... Mit foglalkozol másokkal? Ki a fenét érdekel, hogy ki mit gondol? Idegenek, nem ismernek, valószínű nem is találkozol velük többé soha, ki nem szarja le. Kárpótlást nem fogsz kapni, mármint pénzbelit, max egy bocsánatkérést kaphatsz az őrtől, semmi többet. De ha ilyen mogorva állat, akkor azt sem. Hidd el neki is szar, ha téved, de még szarabb, ha tényleg történik lopás, mert azt a dolgozókon verik le. Van a közelünkben egy OMV benzinkút, mondta a kutas srác, hogy volt nemrégiben, hogy egy autós 20 ezerért tankolt, majd elhajtott. A kutasnak vonták le az amúgy is kevés fizetéséből azt a 20-ast.
2013. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4. Éve járok abba a boltba minden reggel.. Ismerősök láttak főleg, 1-2 ismeretlen. Az eladók is jól ismernek.. De oda többet be nem megyek..
2013. szept. 14. 17:47
 7/7 anonim válasza:
Én is Jártam így és a férfi biztonsági őr motozott meg nem talált nálam semmit és még bocsánatott sem kért azt állította,hogy egy rúzst loptam mert talált egy üres dobozt és azt mutogatta .Később haza mentem anyukámhoz sírva ő fel hívta a boltott és mondta az a mocsok ,hogy menjünk vissza megmutatja a felvételt.Anyukámékkal vissza is mentem de nem engedte megnézni a felvételt.Ki hívta a rendőrőket így "na hol vagy már" és rendőr is azt mondta ,hogy loptam és látszik a felvételen egy szempilla spirálált loptam.Anyukám mondta az üzletben,hogy fejelentést fogúnk tenni rágalmazásért erre a rendőr nem engedte,le akarta beszélni,hogy nem kell stbbb de a mocsok is bocsánatot kért.Amúgy tehetsz feljelentést Rágalmazásért.
2013. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!