Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyitás előtti eladás, lehetség...

Nyitás előtti eladás, lehetséges? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy pl. ha 9-kor nyit egy üzlet, mert ez a hivatalos nyitva tartásban így szerepel, akkor előtte adhat el valamit az eladó? Ha nem, akkor milyen büntetésben részesül, ill. milyen törvény tiltja ezt meg?! Röviden: Nyitvatartás 9-19-ig van, de 8:45 re bent vagy, hogy kinyisd a kasszát stb. stb. De valaki akar vásárolni 9 előtt.


Előre is köszi a válaszokat.



2013. szept. 15. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehetséges, semmi probléma, ebben az esetben még ÁFÁT sem kell fizetni, sőt számlát sem kell adnod. A nagymamám boltos Ő mondta.
2013. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha nincs nyitva a pénztár, akkor nem tudsz számlát adni. Ha nem tudsz számlát adni, akkor megbüntetnek. Vagy tévedek?!
2013. szept. 15. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A nagyim azt mondta nem kell ezt sehova se jelenteni adjak csak el nyugodtan áfa nélkül. :) Érdekes rengeteg vásárló szokott lenni hajnalban, napközben meg alig jönnek.
2013. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, csak Én Nemzeti dohányboltban dolgozok, és egy vásárló záráskor mikor lezártuk a kasszát ott kiverte a hisztit, hogy reggel sem tud cigit venni mikor jön melóba, meg esete sem mert már bezár mikor végez. És, hogy ilyen nincsen stb. stb. És azért a cigit nagyon nézik, főleg, hogy nem sokára olyan pénztárak lesznek, ami közvetlen küldi a NAV-nak az adatokat. Szerintem azért ezzel nem nagyon lehet így csalni.
2013. szept. 15. 21:25
 5/12 A kérdező kommentje:
pénztárgépek*
2013. szept. 15. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak nemzeti dohányboltban lehet cigit árulni... Ezt is a nagyim mondta.
2013. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lehet feketén is árulni, de ez ügye nem szabályos. Engem konkrétan az érdekel, hogy törvényes-e nyitás előtt eladni egy cigit. Mármint a hivatalos nyitva tartáson kívül.
2013. szept. 15. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
A nagyim szerint igen, persze azt nem kell beütni a pénztárgépbe. Ő meg csak tudja, 6 trafikot vezet amiből 1 saját, 4 másik pedig családi érdekeltség.
2013. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ha nem ütöd be a pénztárgépbe, akkor hiánynak fogja kiadni pl. leltárnál. + ha nem ütöd be, és jön egy ellenőrzés, akkor többlet lesz a kasszában, amit úgy szint büntet a NAV, mintha kevesebb lenne benne. Ha jól tudom, akkor a törvény kötelez arra, hogy számlát adj, mert azért is büntetés jár. Szóval nem tudom. Persze, meglehet csinálni, csak nem tudom, hogy törvényes-e. Nagyon sok a hülye szabály, pl., hogy 800 szál cigit nem lehet eladni egy embernek stb. stb.
2013. szept. 15. 22:13
 10/12 anonim válasza:
85%

A válaszok alapján komolyan azt hittem hogy ez a vicc kategória :-)

Nagyis válaszoló,menj te a nagyid tanácsaival együtt valami nagyon nyugis csendes helyre az való neked nem az internet....

Kérdező,amíg meg nem nyitod a pénztárgépet addig nem adhatsz ki árut és ennyi!H szeretnél egy szép kis büntetést a nyakadba csak próbálkozz nyugodtan....számla nélkül nem adhatsz el semmit.Megnyithatod a boltot előbb és a gépet is...ez a tulajon múlik,a főnöködet kérdezd ez rajta múlik.

2013. szept. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!