Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértési elzárás?...

Szabálysértési elzárás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Volt egy szabálysértésem tavalyról, 5000ft amit nem fizettem be és ma jött a levél, hogy szept.19-étől jogerőre emelkedett az 1 nap elzárás.

Az lenne a kérdésem, hogy ez hogy szokott zajlani? Nem sűrűn vagyok itthon, akkor hogy találnak meg? Találomra becsöngetnek egyszer hogy na menni kéne leülni? És hova visznek be? Veszprém megyei vagyok, remélem nem tesznek át mondjuk Békéscsabára.


2013. szept. 26. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg megadták, vagy meg fogják adni azt is, hogy mikor és melyik fegyházban kell megjelenned. Ha nem jelensz meg, az már szökés, akkor körözést adnak ki ellened, és ha elkapnak, akkor "kicsit" több, mint 1 nap pihenőd lesz.
2013. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fegyházat adnak ilyen sz*rért? Képzelem mi lesz bent, megkérdszólal az egyik rablógyilkos: én rablógyilkos vagyok, megöltem 3 embert azért ülök. Én meg majd mondom hogy nem adtam föl egy 5000ftos bírságot?
2013. szept. 26. 10:22
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

"Fegyházat adnak ilyen sz*rért?"

Nem fegyházat, ELZÁRÁST. Nagy különbség ám! :-D


"Én meg majd mondom hogy nem adtam föl egy 5000ftos bírságot?"

Igen. A többiek is hasonló súlyú cselekményekért lesznek ott. A rablógyilkosokat még csak látni sem fogod.


Szerinted mit kellene csinálni azokkal, akik nem fizetik meg a kirótt bírságot? Megsimogatni, hogy jól van, csak így tovább?

Ha nem fizetted be, akkor üld le ami érte jár. Ez így van jól.

2013. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 napot ki lehet bírni, nem csak ülve, de állva is.

Biztos küldenek egy másik levelet, amiben megadják, hova és mikor kell megjelenni, miket kell magaddal vinni.

Ha az adott helyen és időben nem jelensz meg, akkor előállítanak (előállításnak külön költségei vannak). Ha nem találnak a bejelentett lakcímed alatt, kőrözést adnak ki.

Nem fegyházban kell letölteni a büntetést, lightosabb helyre zárnak.

2013. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyit kérdeznék, hogy ez bekerül az erkölcsibe?
2013. szept. 26. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:
elévül
2013. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!