Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a főbérlőm adót csalt, és...

EagleHUN kérdése:

Ha a főbérlőm adót csalt, és nekem más ok miatt perelnem kellene, és ez kiderül közben akkor én bűnrészes vagyok?

Figyelt kérdés

Tehát engem megbírságolhatnak azért mert tudtam az adócsalásáról de nem jelentettem? Lehet ilyenkor vádalkut kötni a NAV-al hogy rávallok, de cserébe engem békén hagynak?

Mert hát ugye számlát nem adott amikor fizettem neki.

Egyébként Sikkasztott is a munkaadómtól, de abban "csak" a lakótársam lenne bűnrészes, mert az én munkaadóm bérelte az egész lakást, és abban az időszakban fizették neki áfával együtt (de csak akkor, 3 éve már nem), de a tulaj kiadta a másik szobát plusz pénzért. (Mit ad isten a lakótárs is ugyanannál a cégnél dolgozik mint én.)

Szóljak inkább a munkaadónak így 3 év után, ugyancsak vádalkut ajánlva hogy nekem semmi bajom ne származzon belőle? Persze így az ártatlan lakótárs be lenne áldozva.

Ez a tulaj velünk sem bánt tisztességesen, és nem akarja visszaadni a pénzem, ezért lehet hogy perre kell mennem vele.



2013. szept. 27. 09:05
 1/4 A kérdező kommentje:
2013. szept. 27. 10:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát engem megbírságolhatnak azért mert tudtam az adócsalásáról de nem jelentettem? Lehet ilyenkor vádalkut kötni a NAV-al hogy rávallok, de cserébe engem békén hagynak?

Mert hát ugye számlát nem adott amikor fizettem neki. "


Vádalku? Számla? Szerintem ennek jobban nézzél utána. Láttad az adóbevallását (esetleg neked is megvan), amiben nem volt feltüntetve az albérletből befolyó jövedelem?


A NAV nem köt vádalkut. Pláne nem egy albérlet súlyú dologban. Nem ügyészség vagy bíróság. Hozzátenném a magyar jogban sem túl gyakori a vádalku, túl sok amerikai filmet néztél. Lefolytat egy eljárást -HA(!) lefolytat- amennyiben szabálytalanságot észlel, büntet. Ebben az esetben Téged nem fog, hiába tudsz róla. Szerinted. Mert valljuk be nem tudsz semmi bizonyosat, csak találgatsz. Hacsak nincs nálad a főbérlő tárgyévi adóbevallása.

2013. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kiad-lak ***** válasza:

- magánszemély bérbeadása nem számlaköteles, csak választható, ha akar kérhet adószámot és számlázhat. Vannak olyan bérlők akik elszámolnák a bérleti díjat, ez csak miattuk érdekes.

Tehát nem kaptál számlát, de ezzel nem is történt semmi. Éves adóval kell bevallani. Arra nincs rálátásod, ugye?


Egyelőre szabad lábon védekezhetsz, de ne hagyd el a várost!

2013. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nincs rálátásom. Tehát nem követhettem el semmit.
2013. szept. 29. 10:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!