Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázfegyvert lehet töltve...

Gázfegyvert lehet töltve hordani legálisan? Hány éves kortól? Bármilyen törvény szabályozza őket

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
18
2013. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy nem lehet.


Aki elmúlt 18 éves és nem büntetett erőszakos bűncselekményért, az kaphat a rendőrségtől fegyverviselési engedélyt gázpisztolyra. (Gumilövedékesre is, ha hivatalosan gázpisztolynak van bejegyezve.)


A törvény szerint egy egyszeri 2000 forintos illeték befizetésével és a fegyver (és az érvényes műszaki kártyája) felmutatása elég lenne, de ezt sok helyen bonyolítják. Van ahol még megkövetelnek egy másik 3100 forintos befizetést is, ráadásul meg kell szerezned a 150 forintba kerülő erkölcsi bizonyítványt is.

Tudom, hogy ez hivatalosan nincs beírva, de nekem pontosan így zajlott a nyáron a fegyverviselési megszerzése:


Elmentem a postára és megvettem az adattovábbítási igénylőlapot 150 forintért, amivel az erkölcsit lehet "megrendelni". Ezt feladod és egy hét múlva megjön postán az erkölcsi bizonyítvány.

Elmentem ügyfélfogadási időben (van külön fegyveres ügyfélfogadási idő, erre érdemes figyelni) a rendőrségre, ahol odaadtak egy 2000 forintos és egy 3100 forintos csekket. Ezeket befizettem és egyből visszamentem még aznap. Elvették a két fizetési igazolást és az erkölcsit, ezen kívül szemrevételezték a gázpisztolyt és a kártyáját. A fegyót és a kártyát visszaadták. 3 hét múlva megjött postán az engedély. Ennyi.

2013. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet magaddal hordani, de csak takarva. Azaz kabáttal, pulóverrel takarva.

Csöre töltve nem igazán lehetne (bár én is így hordom).

2013. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Gázfegyvert lehet töltve hordani legálisan?"


Lehet, közterületen viselési engedéllyel (18).

Üresen minek hordanád? Megdobálod vele a kóbor kutyákat?

2013. okt. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Csöre töltve nem igazán lehetne (bár én is így hordom)."


Töltve vagy csőre töltve nem igazán ugyanazt jelenti. :)

2013. okt. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont az a lényege, ha öntöltő gázpisztolyt szeretnél, hogy lehessen csőretöltve hordani és külön procedúra nélkül egyből rántani és elsütni.


A modern (gáz)pisztolyokon több biztonsági funkció is van, ami a csőretöltve hordást biztonságossá teszi.

Az egyik a kakas biztonsági állása (ha van ilyen), ami azt jelenti hogy a már csőre töltött fegyver kakását egy kicsit hátrahúzod, de nem Double Actionből Single Actionbe, hanem valahol a kettő között, bár inkább a DA-höz közelebb és így az elsőt revolverezve adod le, de ugyanakkor biztonságosan lehet hordani.

Aztán ott van még a repülő ütőszeg, amit hagy ne mutassak be.


Nem is értem azokat, akik nem csőre töltve hordják az öntöltőjüket. Annak mi értelme? Hogy még elteljen 2-3 másodperc felesleges plusz idő (a csőretöltéssel), amíg el tudják sütni?


Az igazán jó öntöltőt lehet csőre töltve hordani bármi probléma nélkül (Zoraki 906, 914, 917, Röhm RG-96, Vektor CP-1, RG-70, RG-88, Umarex Walther PP, P22, P88, P99,) úgy, hogy előrántás után ne kelljen semmivel b@@szakodni, hanem egyből el lehessen sütni.

2013. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!