Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a személyes jogom egy...

Mi a személyes jogom egy ellenőrrel szemben?

Figyelt kérdés
Elkapott egy ellenőr, montdam neki hogy nincs jegyem, erre az okmányaimat kérte de eskü hogy se személyim se diákom nincs. Mondta hogy reméli a szüleimnek lesz ideje fizetni. Nekem ezt hagynom kell hogy csipkelődjön? És ha nemm a nevem mondom az nem személyhamisitás? Abbol baj lehet? Ha nem tudja a nevem nem is irhat csekket
2013. szept. 30. 19:02
 1/5 anonim válasza:
47%

Ez miért ebben a kategóriában van (könyvek)?

Mivel nem hivatalos személy, nem igazoltathat, tehát nem vagy köteles átadni az okirataidat. De rendőrt hívhat, neki viszont igen. Más nevet diktálni ugyan nem lenne szabad, de ezt ki tudja ellenőrizni? Illetve mondhatod, hogy leszállsz. Ha nincs érvényes jegyed, a közlekedésből kizárható vagy - ez a szabályzat értelmében megtehető. (Ilyenkor nem kell pótdíjat fizetni, azt hiszem, de természetesen az ellenőr mondhatja, hogy fizess, mert mondjuk a metróból jöttél kifelé, és akkor már nem zárhat ki a közlekedésből. De ha megállítja a buszt és leparancsol, te mondhatod, hogy nem fizetsz.)

2013. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudom miért eppen ebbe a kategoriába irta engem nem is kerdezett de azert koszi
2013. szept. 30. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:

II. cikk


Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg.

2013. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


"A BKK-t abban az esetben is megilleti a pótdíj, ha az utast akár a Szolgáltató, akár a BKK

ellenőrzést végző munkatársa az utazásból kizárta."


"A BKK jegyellenőrei jogosultak az ellenőrzés eredményes lefolytatása céljából az autóbusz és trolibusz járatok járműveit akár két megálló között is megállítani és azokra felszállva jegyellenőrzést folytatni úgy, hogy jogosultak rövid időre megtiltani a jármű ajtajainak kinyitását, illetve a jármű továbbhaladását."


Ez utóbbi nekem új. Eddig ilyen nem volt.

2013. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
talán a kötelezettségedet kellene megtanulni!
2013. okt. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!