Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelmezkölcsönzőt csinálnék,...

Jelmezkölcsönzőt csinálnék, és készítenék olyan ruhákat is, mint amilyen a rajzfilmekben van. Például Hófehérke, Csipkerózsika ruhája. Ha pont úgy elkészítem ezeket a ruhákat, mint ahogy rajzolva vannak, sértek-e valamilyen jogokat, vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, majd a Grimm fivérek is beperelnek, vigyázzál!!
2009. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2009. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát a grimm fivérek aligha perelnek be mivel rég meghalltak
2009. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

: DDD A Grimm-fivérek..ezen nagyon nevetek most. : D

Szerintem nem kell ilyesmitől tartanod..gondolom olyan ruhákat csinálnál, mint amilyen a Disney-filmekben van a szereplőknek.Még ha ez sértene bármilyen jogot is (mellesleg szerintem nem), akkor sem azzal foglalkozna a Disney, hogy egy kis magyarországi jelmezkölcsönzőben milyen ruhákat varrsz a gyerekeknek. : D

2009. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:06


a disney figuráknál óvatos lennék. a disney beperelt egy utazási irodát, mert engedély nélkül a katalógusukba berakta a disney world lógóját illetve mickey mouset a floridai utaknál.

2009. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te RUHÁKAT fogsz készíteni, nem pedig DISNEY FIGURÁKAT!!!

(A komplett figurák vannak levédve!)


A rajzfilmekben levő ruhák nincsenek levédve, arról nem is beszélve, hogy kicsit más színű textilből máris nem ugyanolyan...


Én már sok jelmezkölcsönzőben láttam 101 kiskutya, vagy Hófehérke jelmezt.

2009. nov. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22:20-nak


Az megint más : a logó az védett!!!

A disney-figurák is védve vannak, tehát nem nem lehet sem Micky-egeret sem Hófehérke figuráját sem prospektusba, sem bögrére másolva árusítani.

De a RUHÁJUK nincs levédve!!!!

2009. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, hogy halad a jelmezkölcsönződ ? :)

Ha terjeszkedsz akkor jöhetnél Kecskemétre is :D mert szerintem itt nincs semmi ilyesmi :S

2010. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!