Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik ezt velem?

Megtehetik ezt velem?

Figyelt kérdés

Eddig rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesültem, egy betegség miatt. Azt hiszem, ezt augusztusban megvonták tőlem. Mikor mentem ebédet befizetni, azt mondták, hogy a közgyógyigazolvány elég ahhoz, hogy ingyen étkezhessek, le is másolták.Később (1 hónappal), mentem megint befizetni és azt mondták, hogy a közgyógy, csak 50%-os kedvezményre elég, és hogy azt hitték, hogy rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülök (ezt, gondolom azért hitték, mert tavaly még abban részesülte, viszont idén erről egy szót sem említettem), ezért visszamenőlegesen ki kell fizetnem a szeptemberi hónapot 50% kedvezménnyel, és mivel szept. 28-án járt le a közgyógyom, emiatt, azt a 2 napnak a 100%-át ki kell fizetnem (utóbbi, még jogos is).

Kérdésem a következő:

Megteheti-e velem az iskola, hogy visszamenőlegesen kifizetteti velem a szeptemberi hónapot, amikor az ő hibájuk volt, hogy 100%-osnak hitték?

(Am. a nyugta arról, hogy 0 ft-ot kellett fizetnem az ebéd miatt, a mai napig megvan.)



2013. okt. 5. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
elnézést, rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, elírtam
2013. okt. 5. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megtehetik.
2013. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de miért? (azon kívül, hogy ez Magyarország)
2013. okt. 5. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne tehetné. Ha nem járt nem járt.
2013. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

megtehetik.

ennyire magas, hogyha nem jár, akkor ki kell fizetni ????!!!!!

2013. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!