Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha valaki szováltás...

Mit tegyek ha valaki szováltást követöen betöri a kocsim ablakát és elhajt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 06:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rendörség, feljelentés
2009. nov. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és hogy tudom azt igazolni hogy ő volt?
2009. nov. 9. 08:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A haverommal is ez történt meg.

Ott az ipse nem vette jó néven, hogy a haver megelőzte a nyolcas bömbösét, és ki akarta szállítani havert a kocsiból. Az cserébe képenfújta gázsprayvel, a faszi azért távozáskor még berepesztette a szélvédőt. A haver le tudta olvasni a rendszámot, vám -és pénzügyőr faterjával kikeresték a kocsit, meglátogatták a faszit, akit két gorilla kísért. Viszont nagyon készséges volt, kifizette az ablakot, sőt, még felajánlotta, hogy kedvezményesen vehetnek nála ablakot(abban utazott).

Ez persze csak egyedi eset, de ha pl megjegyezted a rendszámot, akkor mehet a feljelentés. Ha nem, akkor sincs minden veszve, mert a térfigyelők rögzíthették az esetet. Minél gyorsabban cselekedj!

2009. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Oké, hogy ha van ismerősöd... Akinek nincs ismerőse, nincs bennfentes barátja vagy rokona, az mit csinál?

Pl elmegyek a rendőrségre, és leadom a rendszámot vagy a nevet, hogy ő volt? Ha esetleg foglalkoznak az üggyel, és megkeresik az illetőt és az letagadja? Lezárják az ügyet ismeretlen tettes ellen te meg szívod, hogy tudod, hogy ki volt.

2009. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen én is ezt mondom . mert ök ketten voltak én meg egyedül !
2009. nov. 9. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, akkor ne csinálj semmit, és fizesd ki az ablakod. Ezzel az erővel a betörőt sem kell feljelenteni, hiszen úgysem bizonyíthatom, hogy ő tört be az én házamba.

Ám a rendőrök nem olyan hülyék, mint aminek be akarják állítani őket, ha van rendszám, akkor van tulajdonos. Szembesítenek, te azonosítod az elkövetőt, őt kikérdezik, hogy mit csinált ekkor és akkor és hol. Valószínű, hogy azt fogja állítani, nem járt az adott helyen akkor. Te megmondod, hol történt az eset, ellenőrzik, hogy az adott úton mit mutatnak a térfigyelők.

Azt is megkérdezik, hogy voltak -e tanúk. Te megnevezed a 2. embert aki ott volt(és szembesítésen őt is azonosítod), plusz még egyéb könnyen azonosítható járművet(pl menetrendszerinti busz), akik akkor arra jártak.

Plusz a rendőrségi feljelentés a biztosítás alapja is, szóval...

2009. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mindenhol van ilyen térfigyelő kamera?
2009. nov. 9. 15:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, nincs mindenhol, de sok helyen van!

Próba cseresznye!

Egyetértek az előzőkkel, jelentsd fel!

2009. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te, aki védi a rendőröket... Lassan két éve, hogy össze karcolta valaki a kocsimat, tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen, persze azért kérdezték, hogy van-e haragosom. 99 %, hogy a volt férjem karcolta össze vagy karcoltatta össze. Ezt a rendőrök nyíltan meg mondták. Beidézték, persze tagadta, esetleg volt alibije... a lényeg az, hogy 1 hónap múlva lezárták az ügyet ismeretlen tettes volt az elkövető. Ennyit a munkájukról!
2009. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Nem ok nélkül gyanusítottam a volt férjem, gyakran fenyegetőzött telefonon velem ill. a kocsival kapcsolatban. Karácsonykor én az ablakban álltam ő meg lent a kocsinál, közben telefonon fenyegetett, hogy kromofággal leönti. De én hülye nem vettem fel a beszélgetést, utólag könnyű okosnak lenni. Az tiszta bizonyíték lett volna...

2009. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!