Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akit behívtak közmunkára,...

Akit behívtak közmunkára, hány nappal korábban és hogyan értesítették?

Figyelt kérdés

Levelet kapott, vagy telefonon hívták, és hány nappal hamarabb értesítették a megjelenéshez képest?


Ha levelet kapott, ajánlva küldték?


Továbbá az értesítésben benne volt, hogy melyik nap, hova, hány órakor kell megjelenni és milyen öltözékben?

Arra gondolok, ha hivatalban kellene megjelennem, akkor nem a farmert és pulóvert vennék fel, hanem valami elegánsabbat. (Fiatal diplomás nő vagyok.) Ha utcára kell mennem felsőfokú végzettséggel, akkor nagykabát, 3 pulóver, vastag nadrág, csizma, sál, kesztyű stb.)

Vagy esetleg még az üzemorvoshoz kell bemennem előtte, aki kikérdez, hogy allergiás vagyok-e valamire? (Sajnos, igen.)


2013. okt. 6. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Munkaügyi központnál érdeklődj, ahol korábban jelezted, hogy fizetés helyet inkább ledolgozni kívánod a bírságot, mert ők fognak kiküldeni közmunkára, úgyhogy ott biztos van néhány ezzel foglalkozó ügyintéző, akik választ tudnak erre adni és ha szerencséd van, akkor egyezkedni is tudtok, hogy pontosan milyen munkakörben vegyél részt az esetleges allergia miatt
2013. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Bírságot?????????????


Miből következtettél rá, hogy bírságot kellene ledolgozni?

Regisztrált munkanélküli diplomás nő vagyok, és most már engem is behívhatnak közmunkára, akár virágot ültetni is.

Egyébként semmilyen támogatásban nem részesülök.

2013. okt. 6. 18:59
 3/19 A kérdező kommentje:
Egyébként épp a munkaügyi kp-ban mondták, hogy behívhatnak közmunkára, de az ügyintézőm nem mondott semmit sem, amikor rákérdeztem a fentiekre.
2013. okt. 6. 19:00
 4/19 anonim ***** válasza:
22%

Boccs, csak közmunkára azok is szoktak menni, akik nem akarnak helyszíni bírságot befizetni, de leülni sincs kedvük, inkább ledolgozzák.

Miért nem mész el dolgozni valami rendes helyre? Nekem senki ne mondja, hogy diplomával nem találnál valami állást? Tele van az internet állásajánlatokkal, vagy ha az nem nyerő, akkor irány külföld. Közmunkán ha jól tudom, akkor 50-60ezer Ft a fizetés, kár volna erre pazarolni a tudásod, inkább kamatoztasd a diplomádat! Legrosszabb esetben egy gyorsétterembe is el tudsz menni, még ott is többet kapsz a közmunkabérnél..

2013. okt. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Diplomával csak ismerősök útján lehet állást szerezned manapság.

Külföldre nem mehetek, mert nem hagyhatom itt a nyugdíjas szüleimet.

Koromból adódóan inkább a családalapításon jár az eszem, nem 40 évesen akarom szülni az első gyermekemet.

Rengeteg állásinterjún voltam már, és ott mondták, hogy az állás már eleve be volt telve, csak muszáj volt meghirdetni.

Gyorsétterem nincs a városunkban, de fizikai munkát amúgy sem tudok vállalni egészségügyi okokból.

2013. okt. 7. 13:38
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Ajánlom az állásbörzéket! Nem rég Kecskeméten volt egy és egyik munkanélküli ismerősöm elment (logiszikai diplomája van) és körülbelül húsz perc alatt azonnal talált magának munkát olyan területen, ahol még csak tapasztalattal sem rendelkezett, három nap múlva már Szlovákiában volt betanulni a cég egyik anyavállalatánál hétfőtől péntekig, hétvégéket itthon tölti, mert az ugye szabad és kocsival viszik hozzák őket a kinti hotelba, ahol élelmet és szállást biztosít nekik a cég és mindezért cserébe kb 150ezret kap, ami nem egy hatalmas összeg, de ez is mutatja, hogy nem lehetetlen munkát találni, csak egy kis rátermettség kell. Megjegyzem, hogy a betanulási időszak 3 hétig tart, utána már végig Kecskeméten kell dolgoznia 8-17 óráig irodában. Semmiféle ismeretsége vagy tapasztalata nem volt az adott szakterületen, de nem tántorította el, valamint elmondása szerint középfokú végzettségűek is találtak aznap normális állást kortól és nemtől függetlenül mind fizikai munkát, mind irodait.

Tehát legyél egy kissé élelmesebb és rátermettebb és fog az menni :)

Nem tudom, hogy milyen diplomával rendelkezel, de annak ugyebár feltétele legalább egy középfokú nyelvvizsga megléte, úgyhogy a jó nyelvtudás mindenképp előnyt jelent.

Semmi sem lehetetlen, úgyhogy nem kell feladni, sok sikert!

2013. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Felsőfokú nyelvtudásom van mellesleg, de üzleti nyelvet nem tanultam.
2013. okt. 7. 20:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Először sis tisztázzuk le, a közmunka nem azt jelenti, amire te gondolsz. Ez nem kizárólag a te hibád, ugyanis, ha központban is ezt mondták, ott is rosszul használják. Közmunka az büntetés, méghozzá a szabalysértéseket lehet közmunkával kiváltani. Amire te gondolsz az a KÖZFOGLALKOZTATÁS, amit rengetegen nem tudnak és hibásan közmunkának titulálnak, még az újságírók is, akik nem képesek rá, hogy tájékozódjanak és keverik a szezont a fazonnal. Ebből adódik, hogy a köznyelvben is így terjedt el, hibásan.

Másrészt, ha diplomás vagy, nagy valószínűséggel irodai munkára fognak kiközvetíteni, nem sepregetésre. Azt nem fogják a közvetítő lapon megírni, hogy mibe menj állásinterjúra, nem is kell túlspilázni, bőven elég farmer, meg pulcsi. Azért közfoglalkoztatottként ne valami menő pozícióra gondolj, ahol kosztümben kell fityegni.

A dolog egyébként úgy működik, hogy a lapon megírják, hova szeretnének kiközvetíteni és, hogy mikor kell odamenned megbeszélni a dolgokat. Ezen a megbeszélésen fogják megmondani, hogy milyen orvosi vizsgálatra kell menned, ha kell. A továbbiakat is itt fogod megtudni, ha elvállalod az állást.

2013. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Voltam közfoglalkoztatott 2x is, diplomával :(

Levelet küldtek, de én kértem magam, így be kellett menni, akkor még az önkormányzat intézte, oda, ott adtak egy közvetítő lapot, elmondták hova kell menni és kit kell keresni, erre nem volt konkrét időpont, csak x időn belül kellett felkeresni a helyet. Elmentem, ott elmondták milyen munkakörről lenne szó, orvosi vizsgálat után oda kellett visszamenni, szerződés aláírás és már lehetett is dolgozni. Orvosi vizsgálat kb. abból állt, hogy megkérdezték van-e valami panasz.

Az öltözködést nem kell túldimenzionálni, farmer és felső bőven elég, senki sem nézi. A munka sem megterhelő, hiába a „diplomás” munkakör megnevezés, volt, hogy virágot ültettünk, gereblyéztünk stb., de kapun belül, nagyon komoly feladatot nem adnak, csak ilyen tingli-tangli munkákat.

Írtad nem részesülsz támogatásban, de azért foglalkoztatást helyettesítő támogatást csak kapsz? Az feltétele a közmunkának, anélkül nem nagyon adnak.

2013. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én sem részesültem semmilyen foglalkozást helyettesítő támogatásban, mégis kiközvetítettek közfoglalkoztatottnak (és nem közmunkásnak), szóval ez nem feltétel. És már nem is az önkormányzat intézi. Ja és még annyi, hogy az én melóm nem mondanám, hogy tingli-tangli lett volna (bár irodai volt).
2013. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!