Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez hamis tanuzásnak számít?

Ez hamis tanuzásnak számít?

Figyelt kérdés
Amikor az esett történt, erőssen ittas állapotba voltam, arra se emlékszem pontosan, hogy haza, hogy érkeztem, hazafele volt a vonaton egy kis nézeteltérés ismerősök között egyik elvileg megüttötte a másikat, de én nem láttam, csak hallottam utána, hogy mi történt. Elmondtam ezt rendőrségen, hogy lehetséges, hogy volt ütés, de nem láttam vagy már nem emlékszem rá. Emiatt lehet valami bajom?

2013. okt. 10. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha az igazat mondtad. Ha nem láttad, és nem vagy benne biztos, hogy mit is hallottál, mert ittas voltál, akkor nem piszkálnak. Elvégre nem te követted el a bűncselekményt, és nem is hazudtál.
2013. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem láttam mivel csak hangoskodást hallotam de egy másik ismerősömmel külön székeknél ültünk és erőssen ittas voltam. Csak az utána lévő kiabalásra lettem figyelmes. Meg arra, hogy leszált a sértett illetve még páran vele. De rendőrségen kérdezték, hogy volt-e ütés mondtam ,hogy lehet volt de nem emlékszem rá hogy láttam volna.
2013. okt. 10. 23:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak tényleg nem önszántamból hallgatom el a dolgokat...egyszerűen nem emlékszem már rá. Nem akarom, hogy emiatt valami probléma legyen.
2013. okt. 11. 00:21
 4/6 anonim ***** válasza:
a nem emlékezés nem hamis tanuzás
2013. okt. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanúnak azt kell elmondania, amit látott vagy hallott. Ez sokszor nem esik egybe a valósággal bizonyos okok miatt. (Elfelejtette, nem jól emlékszik, stb.)


A lényeg, hogy ne hazudj!

Neked nem azt kell megmondani, hogy mi történt, hanem hogy mire emlékszel, már ha emlékszel valamire.

2013. okt. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lett volna hamis tanúzás, ha azt mondod, hogy XY megütötte Z-t, pedig nem is láttad.
2013. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!