Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utána tudok nézni valahol,...

Utána tudok nézni valahol, hogy Szülői Szervezet (SZMK) hogyan működhet egy iskolában törvényesen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán papíron kell léteznie egy szmk-nak vagy elég, ha a szülők megválasztják maguk közül a tagokat és "csak úgy" működik, de nem írnak pl. szervezeti szabályzatot? Kell egyáltalán ilyen? Szedhetnek csak úgy pénzt a szülőktől? Szervezhetnek jótékonysági rendezvényeket stb? Hol tudok ennek utánanézni? Köszönöm!
2013. okt. 17. 13:20
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
2013. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem igazán találtam meg a kérdéseimre a választ.Ami érdekel, az az hogy az szmk mivel nem önálló jogi személy hanem az iskolában működő civil szervezet jogosult e egyáltalán pl. jótékonysági bált szervezni, támogatójegyeket árusítani. Kell e hogy legyen az szmk-nak valamilyen saját működési szabályzata, vagy ha nincs akkor is élhet e a törvényadta jogaival(véleményezés stb.)Ha nem papíron működik, nincs lefektetve hogy az szmk igenis megalakult az iskolában akkor törvényesen működik-e? Én mint szülő aki nem szmk tag kérhetem-e az iskolai szmk elnöktől, hogy mutassa be azt a szabályzatát ami alapján működik? Nem tudom mennyire érthető, amit kérdezek. Még egyszer köszönöm a segítséget!
2013. okt. 17. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!