Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet a következménye ennek?

Xyu kérdése:

Mi lehet a következménye ennek?

Figyelt kérdés

18 évet betöltötte az illető és nem jár iskolába fegyelmije is lesz de ebben az évben még tanköteles...

Ha nem jár be továbbra se a suliba mi lesz a következménye?

Körülbelül 28 igazolatlan óránál vagy és még 3 hét van a fegyelmijéig! Ha nem igazolja le mi lesz?


2013. okt. 20. 20:36
 1/2 anonim válasza:
Ha valaki, aki tanköteles, és nem jár be, akkor először több felszólítást kapnak a szülők, először csak az iskolától. A sokadik után meg is büntthetik a szülőt azt hiszem 50 000 ft-re. De lehet, hogy mire a birságot kiszabnák, véget ér a tanulói jogviszony, akkor már nem szabhatják ki. Viszont valamit én se értek, ha 18 éves, akkor nagykorú. Tehát a szüleitől független. Tehát ha mégis birságot szabnának ki a nagykorúra, aki még tanköteles, akkor ki kapja a birságot, kinek kell kifizetni az összeget? Szóval bocs ezt én se tudom. :/
2013. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Büntetés, pótlék elvonás és akár a szülőket le is csukhatják.. Le kell ülni vele és megmondani neki Kisfiam vagy bejársz vagy leülöd.. :)
2013. nov. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!